אורי שמילוביץ'. צילום: תדהר טויכר, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חיפה: עשרות הפגינו נגד ההומופוביה ברוסיה

עובדי הקונסוליה הרוסית והמבקרים במקום נדהמו ממשמרת מחאה של להט"בים וחברים שהגיעו ביום שישי האחרון להפגין נגד המדיניות הלהט"בפובית ברוסיה ובקריאה לביטול אולימפיאדת החורף בסוצ'י. אורי שמילוביץ', אחד ממארגני האירוע, מסכם את החוויה

ביום שישי האחרון, על אף החום הכבד, התכנסו בשעות הבוקר המאוחרות עשרות אנשים למשמרת מחאה מול הקונסוליה הרוסית בחיפה.

יחד, הנפנו שלטים בגנות ההומופוביה החוקית והחברתית במדינה, קראנו "די לטרור ההומופובי ברוסיה" וססמאות נוספות כמו "הככר האדומה עוד תתמלא בגאווה". חלק מהמפגינים ענדו טלאי ורוד על דש בגדם לאות מחאה והשוואה בין אולימפיאדת ברלין 1936 לאולמפיאדת החורף הצפויה להערך ברוסיה בשנה הבאה.

הקונסוליה פעלה בשעה זו, ועובדיה והמשתמשים בשירותיה נראו המומים ולחוצים נוכח המחאה המפתיעה מולם. אחד המפגינים, אזרח רוסי שעלה לפני לפני מס' שנים, דיבר ברוסית והסביר על תוכן ההפגנה.

צילומים: תדהר טויכר

לאחר מעל שעה של צעקות מול הקונוסליה, צעדו המפגינים לככר אונסקו במושבה הגרמנית בעיר והמשיכו במחאה, שם זכו לנראות רבה של הנוסעים והולכי הרגל. חלק מהעוברים והשבים הביעו תמיכה, חלקם גידפו, ורובם בעיקר התעניינו והיו מופתעים. המפגינים שוחחו עם מי שהביע התעניינות והסבירו לו על המאבק בהומופוביה ברוסיה ובכלל.

אנחנו קוראים למדינות העולם להחרים את אולמפיאדת החורף במתקרבת ברוסיה, בדיוק כפי שהיו צריכות לעשות באולימפיאדת ברלין 1936. הלחץ מבעבע ויש מדינות שכבר מתחילות למחות ולבקש הבהרות מהשלטון ברוסיה. אסור לנו להפקיר את אחינו ואחיותינו הלהט"בים שנרמסים ברוסיה וחיים כאנוסי ספרד, נרדפים בידי כנופיות הומופוביות, סופגים אלימות קשה וחלקם גם נרצחים. 


לא נסכים שהומואים ברוסיה ייענשו בחומרה, ייכנסו לכלא או יידרשו לשלם קנס כספי גבוה. לא נסכים להפרה כה בוטה של זכויות אדם ושבירת עקרונות הדמוקרטיה מצד מדינה המתייתרת להיות מערבית מתקדמת דמוקרטית וחלק ממשפחת העמים.בשבוע בו נפתחת שנת הלימודים בישראל ורגע לפני פתיחתה בשאר העולם, היה חשוב לנו לצאת במסר חינוכי ואמירה ערכית והסטורית - לעולם לא עוד נשתוק.

אורי שמילוביץ' הוא פעיל קהילתי, מועמד ברשימת מרצ למועצת העיר בחיפה ולשעבר יו"ר הפורום החיפאי.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...