ברק ומישל אובמה. צילום: John Althouse Cohen, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הבית הלבן ידון בנושאים ביסקסואלים

לראשונה בממשל אובמה יתקיים מפגש שולחן עגול בסוגיות ספציפיות לקהילה הביסקסואלית, לרבות סוגיות רפואיות וחוקיות והיבטים של ביפוביה מצד סטרייטים וגייז גם יחד

הבית הלבן יערוך בעוד חודש מפגש ראשון מסוגו שיעסוק בנושאים ספציפיים העומדים על סדר יומה של הקהילה הביסקסואלית. לראשונה בממשל אובמה, ייערך מפגש "שולחן עגול" ובו יוצפו נושאים מרכזיים הנוגעים לנשים וגברים ביסקסואלים, במסגרות שונות כמו בצבא, בהשתלבות בעסקים, בתרבות ועוד.

הפגישה מתכוננת להתקיים ב-23 בספטמבר, וישתתפו בה - מלבד נציגים של ארגוני הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים שונים במדינה - גם גורמים בממשל, נציגים בכירים ממוסדות המדינה כמו אנשי צבא ובריאות, וכן בכירים בארגון זכויות האדם האמריקני Human Rights Campaign. דבר הפגישה דווח לראשונה ב-Washington Blade.

מייקל שוורץ-קול, דובר ארגון HRC, אמר כי המפגש מראה את החשיבות שמייחס ממשל אובמה לתכנים להט"ביים שונים. זאת משום שהוא משדר מסר חשוב בנוגע לבעיות ייחודיות לקהילה הביסקסואלית המודרת וסופגת ביקורת הן מהציבור ההטרוסקסואלי ובו בזמן גם מחברים בקהילה הגאה עצמה, דוגמת הומואים ולסביות שטוענים שביסקסואלים הם בסך הכל הומואים או לסביות "מבולבלים" או "בהכחשה".

שוורץ-קול אמר ש"זהו סימן לכך שהממשל לוקח ברצינות ומתחשב בכל ההיבטים השונים של הקהילה שלנו. אנחנו מצפים שנושאים כמו בריאות, אלימות בתוך המשפחה ובין זוגות, בריונות בבתי הספר ומחוצה להם ורווחה פסיכולוגית יעלו על הפרק ויידונו במפגש", אמר.

עדיין לא נמסר האם אובמה ישתתף בעצמו באירוע. עם זאת, ב-HRC ציינו לחיוב את ממשל אובמה שבמספר שנים בודדות השיג שיפור משמעותי בזכויות הקהילה הגאה ובפרט בהכרה בזכותם של הומואים ולסביות להינשא, לשרת בצבא באופן גלוי וציבורי ועוד.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...