צעיר קרוס-דרסר שנרצח בג'מייקה. צילום: רפרודוקציה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ג'מייקה: רדיפת קהילת הלהט"ב עולה מדרגה

בעוד עיני העולם נשואות לעבר רדיפת הקהילה ברוסיה, בג'מייקה משתוללת הומופוביה חמורה. במספר אירועים אלימים השבוע נפגעו כ-7 הומואים לאחר שנלכדו על ידי המון זועם, שחשב שהם מנסים "לפתות" את בני הנוער

בעוד עיני העולם נשואות לעבר רדיפת הקהילה ברוסיה, במקומות רבים אחרים בעולם ממשיכים הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים להימצא בסכנת חיים ממשית. אחת המדינות בהן יש חקיקה אלימה הפוגעת בקהילה היא ג'מייקה, שם "מעשה סדום" נחשב לעבירה חמורה שהעונש עליה הוא עשר שנות מאסר בכלא.

החקיקה הזו היא רק חלק מהאלימות שחווה הקהילה בג'מייקה, בה גם שירי רגאיי פופולרים המתנגדים באורח קבע בתחנות הרדיו קוראים לרדיפת הומואים ואף לרצח להט"בים. 

במקביל, מספר הנשאים של נגיף ה-HIV והחולים באיידס נמצא בעלייה תמידית: עקב חינוך בעייתי וחקיקה שמונעת הסברה ממשית, תפוצת האיידס במדינה עולה. למרות שרוב הנשאים והחולים הם גברים ונשים הטרוסקסואלים, רוב הציבור בג'מייקה עדיין רואה באיידס "מחלה של הומואים" ומאמין כי הומואים מפיצים את המחלה.

בתוך האקלים החברתי הזה, נרדפים הומואים דרך קבע על ידי אזרחים שטופי הומופוביה ושנאה עיוורת. לפני מספר שבועות נרצח נער קרוס-דרסר במסיבה במדינה, וכאשר נשאלו השוטרים על ידי כתבים זרים מה בכוונתם לעשות בנדון, הם אמרו כי לא ינסו אפילו לחפש את הרוצחים, ואמרו: "אסור היה לו להתלבש כמו אישה בפומבי".

היום פורסם בערוץ Jamaican LGBT News דיווח על שני הומואים שהותקפו על ידי המון אדם זועם, בעיירה קטנה. שוטרים שהגיעו למקום הצילו את השניים, אך התושבים הזועמים דרשו מהמשטרה למסור את ההומואים לידי ההמון, "כדי שנטפל בהם".

מוקדם יותר השבוע פורסם מקרה נוסף, בו חמישה אנשים שנחשדו שהם הומואים נרדפו ונכלאו על ידי המון אדם זועם בג'מייקה. הקהילה המנומנמת במקום התעוררה לחיים בעקבות "דיווחים" על כך שמתקיימת שם "פעילות הומוסקסואלית", ושמספר גברים הומואים מבקשים להסית הילדים ובני הנוער ולהפוך אותם לגייז. כוחות המשטרה שהגיעו למקום הצליחו לחלץ בקושי רב את הצעירים שנלכדו על ידי ההמון, כשסכנה ממשית נשקפת לחייהם.

אחד האנשים במקום אמר לערוץ טלוויזיה מקומי ש"יש לנו בני נוער צעירים שגדלים כאן, והם (ההומואים) רוצים לקחת אותם ולשנות להם את הכיוון (להפוך אותם להומואים)". בעקבות זאת, החליטו התושבים המודאגים לעשות שפטים בהומואים שכאמור רק בקושי ניצלו ויצאו ללא פגיעה רצינית בשל התערבות המשטרה ואמצעי תקשורת שנכחו במקום. 

צפו בכתבה של ה-CNN, על הקושי להיות הומואים בג'מייקה:

בשנת 2005 פורסמה יוזמה של ממשלת ג'מייקה להתיר הומוסקסואליות בחוק, וזאת במטרה לצמצם את התפשטות מגיפת האיידס במדינה. עם הפרסום, ארגון זכויות האדם "Human Rights Watch", הטיל ספק ברצינות כוונתה של ממשלת ג'מייקה להילחם באיידס, עקב האפליה הקשה המתקיימת במדינה נגד הומוסקסואלים, ואכן החקיקה ההומופובית נותרה בתוקף.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...