תרומת דם. צילום: Antonio, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

רוסיה צפויה לאסור תרומות דם ואיברים מהומואים

בכיר בממשל הרוסי אמר במסיבת עיתונאים כי הוא מתכנן להעביר חוק שיאסור על תרומת דם ואיברים מהומואים, ובמקביל יציע טיפולי המרה בחינם להומואים שרוצים "לתקן את חייהם ולחזור להיות נורמלים כמו 95-99% מהאוכלוסיה"

שחיקה נוספת בזכויות הומואים ברוסיה: בכיר בפרלמנט הרוסי, המועמד גם בבחירות לראשות עיריית מוסקבה, אמר כי המדינה בוחנת אפשרות לאסור תרומות דם ואיברים מהומואים, וזאת בניגוד לחוק הנוכחי המאפשר זאת. מיכאיל דגטירב אמר במסיבת עיתונאים שדווחה ב-Russian Times שלפי מידע רפואי שהגיע לידיו, כ-65% מנשאי האיידס במדינה הם הומואים ולכן יש למנוע מהם תרומה. דגטירב סירב לומר מה מקור המידע עליו הוא מבסס את דבריו.

עוד אמר דגטירב כי הממשלה בוחנת אפשרות לאפשר לגברים הומואים לעבור טיפולי המרה, במטרה "לתקן" את נטיותיהם ולהפוך להיות הטרוסקסואלים. הטיפולים יוצעו על בסיס "התנדבותי", וייערכו בצורה אנונימית ובמימון הממשלה. הומואים שיבחרו להשתתף בטיפולים יקבלו ייעוץ מפסיכולוגים, פסיכיאטרים וסקסולוגים, שלטענת דגטירב ייאפשר להם "לחזור לחיים נורמלים ולהיות הטרוסקסואלים, כמו 95 עד 99 אחוז מהאזרחים שלנו". 

דגטירב דחה את הביקורת הבינלאומית על רוסיה, שלאחרונה אסרה על קיום אירועי גאווה מסוגים שונים בטענה שהם פוגעים בבני נוער וילדים. "החוק אומר רק שאי-אפשר לערוך אירועי ומצעדי גאווה במקום בו ילדים יכולים להיחשף אליהם", אמר דגטירב, "אבל בהחלט אפשר לערוך אותם בלילה, עם פנסים, אבל בלי אמצעי כריזה". 

במשרד הבריאות הרוסי אמרו שייבחנו לעומק את הצעתו של דגטירב, ברגע שתוגש להם רשמית. גורם במשרד אמר ל-RT שכל החלטה בנוגע לשלילת זכותם של הומואים לקבל טיפול חירום רפואי, כמו מנות דם או תרומת איברים, תעבור בדיקה של ועדת זכויות אדם. הוא ציין כי האיסור על תרומת דם ואיברים מהומואים הוסר ברוסיה, בעוד שהוא בתוקף בארה"ב ומדינות אחרות בעולם ובכללן ישראל, בה הומואים אינם יכולים לתרום דם על פי מדיניות בנק הדם של מד"א.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...