נדב אבוקסיס. צילום: דור מלכה, ויקיפדיה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

תגובות מעורבות בקהילה ליציאה של נדב אבוקסיס מהארון

תומר הימן סבור שהכל בגלל השד העדתי, גל אוחובסקי טוען שהוא איש מעצבן אבל מציע לקהילה לקחת נשימה עמוקה ולשמוח, ומיקי בוגנים אומר שאנחנו צריכים לפרגן יותר ובעיקר - לנוח. פעילים בקהילה מגיבים ליציאה מהארון של נדב אבוקסיס

יציאתו מהארון של הסטנדאפיסט נדב אבוקסיס לוותה במגוון רחב של תגובות, החל באלו שטענו שכל יציאה מהארון היא מבורכת, ואחרים שתקפו אותו ואמרו שמדובר בתעלול יחצ"נות ושהוא מעולם לא היה בארון. 

עד מהרה, מצאו מספר גולשים צילומים של אבוקסיס במספר אירועים של הקהילה, כמו הצילום הזה שלקוח מתוך דף האוהדים של האוויטה, וכיכב בתמונת ה-Cover שלהם עוד ב-2012:

הדבר הצית מיד דיון רחב היקף ומרובה משתתפים, על חשיבות היציאה מהארון מצד אחד, ועל הסיפור האישי של אבוקסיס - המגיע מישוב רחוק בפריפריה, וממשפחה דתית שמרנית, ומצד שני על הטיימינג שמאפיין יציאות מהארון בישראל, כחלק ממהלכי שיווק ויחצ"נות שנועדו להבטיח חשיפה תקשורתית רחבה.

תומר הימן: "השד העדתי יצא מהארון"

מספר אישים בולטים בקהילה הגיבו לדיון הער. הבמאי והתסריטאי תומר הימן כתב בדף הפייסבוק שלו פוסט נוקב על הפרשה: "עוד קצת על צביעות והתנשאות בהשראת היציאה מהארון של נדב אבוקסיס. לא מצליח להבין ולהתחבר לכל חוסר הפרגון והחמיצות / מרירות שהומואים רבים מפגינים כשהם מגיבים לכתבה היום בידיעות אחרונות. הטון הכללי שלהם הוא - 'נו באמת, כולם ידעו, מה הסוד הגדול, מה הוא נזכר עכשיו, הוא מקדם את עצמו ואת התוכנית' וכו'. מה שמדהים אותי זה שאותם אנשים התייחסו לשאר המפורסמים שיצאו כאל גיבורי-על. אורנה בנאי, יהודית רביץ, יהודה פוליקר, צדי צרפתי וגם הדור הצעיר יותר - עברי לידר, אסי עזר, אסי לוי ורבים וטובים אחרים ואחרות שהתגלגלו להם במורד הארון, כל אחד בתורו ותורה, יצאו בזמן שנכון להם ומתאים להם. כולל אותי שיצאתי בזמן שמתאים לי", כתב.

הימן הוסיף ורשם ש"במובן מסוים היציאה של נדב שמגיע מחצור הגלילית היא בעלת משמעות הרבה יותר גדולה - משפחה דתית, מרוקאית, ממוקמת בין אהדה לנתניהו וש"ס. הרבה אנשים יופתעו מכך [שהוא הומו]. הרבה מהקהל שלו והמשפחה המורחבת יקבלו שוק בהתחלה. לא כולם בקיאים במי יוצא למסיבות של שירזי ומי לא.ומבחינתם לא עשו את הקשר בין נדב אבוקסיס והמילה הומו".

"לא הכרתי אותי אישית", כתב הימן, "הזמנתי את נדב לאחת ההקרנות של הסדרה משפחות והוא הגיע. פשוט, צנוע, ישיר. מיד התחבר למשפחת לנגר, אגאסי וללנקרי המרוקאית, והתיישב עם האנשים אחרי ההקרנה ותפס דיבור צפוף עם דינה. בקיצור, אולי בהשראת השד העדתי של אמנון לוי, נראה שמעקמים את הפרצוף לאבוקסיס בזמן שרביץ, אלאל, צרפתי, לידר וכו' מתקבלים בבלונים וזיקוקי דינור. קראתי את הכתבה ואמרתי - ואוו, כל הכבוד נדב אבוקסיס. אף פעם לא מאוחר לצאת מהארון ולא חייבים לקבל אישור מועדת מעקב העליונה של ההומואים והלסביות בישראל. פשוט לצאת בקצב שלך כי חם שם בחוץ, וכיף ומשוחרר. ובארון יש ריח לא טוב ועובש", חתם הימן את דבריו.

מיקי בוגנים: "פשוט תנוחו!"

מיקי בוגנים כתב פוסט נרגש וכועס. "כל דבר לא טוב לכם - הוא בארון, אז אתן מרכלות. הוא יצא מהארון - אז 'הוא מקדם הצגה'. כל הכלומניקים שרק יושבים ומבקרים אז ככה - אין תאריך מכונן למתי יהיה לך אומץ לצאת ולספר על האמת שלך! ולנדבה אבוקסיס יש הורים ומשפחה! וגם אלו צריכים את הזמן שלהם, גם אם זה לוקח 20 שנה".

בוגנים הציע למתלוננים ולמבקרים להתמקד בדברים החיוביים ורשם: "תתחילו להתעסק בטוב, להתעסק בעשייה. כל אומן שיוצא מהארון מבורך, גם אם לוקח לו 20 שנה. נדב אבוקסיס מכר ותיק שלי אף פעם לא היה חבר מהשורה הראשונה, ברור שידעתי תמיד אבל גם הבנתי ואמשיך להבין שלכל אדם יש את הזכות לחיות את חייו כמו שנראה לו. לכן אני מעריך ומפרגן ובעיקר שמח עבורו. שבת שלום, ופשוט תנוחו!!!!!!!!!!!", כתב בוגנים.

גל אוחובסקי: "אבוקסיס איש מאוד מעצבן"

גל אוחובסקי, שנמצא בחופשה עם בן זוגו, איתן פוקס, הגיב מיוון הרחוקה לדיון הסוער. "נדב אבוקסיס הוא איש מאוד מעצבן. הוא לא רק היה בארון מאה שנה, הוא גם הטיף משם מוסר כאילו הוא גדול גבורי הקהילה", כתב אוחובסקי. "גם אמנון לוי הוא איש מאד מעצבן. שנים הוא התחפש לאשכנזי חמוץ, יותר גרוע מרוב האשכנזים. אני בטוח שעד לפני שנה הוא גם שנא מוזיקה מזרחית".

"עכשיו שניהם יצאו מהארון, והרבה מאוד אנשים מתקשים לקבל באהבה את המהפך. אני מבין אותם. אבל חייב להגיד להם שזאת טעות. חייבים לנשום עמוק ולשמוח. לא משנה למה דווקא עכשיו ובשביל מה. הדבר היחיד שחשוב הוא שהם יצאו מהארון ועכשיו אפשר לדבר על הכל בקול רם. שניהם אגב, בדיוק כמו אורנה בנאי, יהיו מעכשיו שגרירים מעולים לקהילות שלהם. וזה הרי כל מה שחשוב. השאר זה רכילות. כל כך חשוב שמהחופש ביוון היה לי חשוב להגיד...", רשם אוחובסקי.

עומרי חיון: "לא מעניין אותנו שאתה גיי"

עיתונאי הרכילות עומרי חיון קישר בין היציאה מהארון לבין הפרידה המתוקשרת של נינט ויהודה לוי: "מי שהכי נדפק מהפרידה של נינט ויהודה הוא נדב אבקסיס שבחר לצאת מהארון בזמן שלו וראה שהזמן עושה את שלו. במילים אחרות: לא מעניין אותנו שאתה גיי".

דורון שרם: "חבל שלא נשמעים יותר קולות כאלה"

העיתונאי דורון שרם: "יש הרבה סיבות לאהוב ולהעריץ את נדב אבקסיס, והראיון ב"7 לילות" הוא אחת מהן. אני לא מתכוון לכותרות הצעקניות על סודות ושקרים, אלא דווקא לקטע האחרון, שלא הובלט מספיק למרות שהוא הרבה יותר חשוב.
נדב דיבר על פריפריה ומזרחיות, על עיירות פיתוח ותחושות קיפוח. "קודם כל, אלה האנשים שאחראים לגורלם", אמר. "כואב לי שמשפחות מוציאות על מותגים במקום על חינוך. על חתונה עם זמר נוצץ במקום לממן לילד תואר". חבל שלא נשמעים יותר קולות כאלה במקום התבכיינות על קיפוח".

הפעיל הקהילתי הוותיק אבי סופר: "נו. סבבה. עכשיו אפשר למנות אותו לדובר הקהילה, לנואם המרכזי בארועי הגאווה, לשופט בכוכב נולד ולפוסטר-בוי בקמפיין למען נישואין גאים ופונדקאות. או שלא". העיתונאי ואיש המדיה יובל אברמוביץ כתב: "אם אדם נמצא בארון הוא פאתט. אם אדם יוצא מן הארון הוא פאתט. תנוחו, פאטתים" (הטעות במקור). 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...