ונטוורת' מילר. צילום: יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

ונטוורת' מילר יצא מהארון כדי לתמוך בקהילה הגאה ברוסיה

אחרי שהכחיש, פיזר ערפל ונמנע מלומר זאת במפורש, יוצא השחקן הזכור בעיקר מתפקידו ב"נמלטים" מהארון - במכתב תמיכה יוצא דופן בקהילה הגאה ברוסיה

מהיום זה רשמי: השחקן והתסריטאי ונטוורת' מילר יוצא מהארון. במכתב ששיגר אמש (ד') לפסטיבל הסרטים הבינלאומי בסנט פטסבורג שברוסיה, דחה מילר את ההזמנה להשתתף באירוע בעקבות החקיקה נגד הקהילה הגאה והאלימות הגואה כלפי להט"בים.

"אני מודה לכם על ההזמנה", כתב מילר למארגנים. "נהניתי בעבר מביקוריי ברוסיה, ויש לי אפילו שורשים במדינה, ולכן הייתי שמח לקבל את הזמנתכם. עם זאת, כגבר הומוסקסואל, עלי לדחות את ההצעה".

מילר המשיך והתייחס בהרחבה למצב ברוסיה: "אני מוטרד מאוד מההתייחסות הנוכחית כלפי הומואים ולסביות, והטיפול אותו הם מקבלים מהממשלה הרוסית. המצב לא מקובל, בשום אופן. המצפון שלי לא מאפשר לי להשתתף באירוע חגיגי שמתארח במדינה השוללת את זכויותיהם הבסיסיות של אנשים כמוני לחיות ולאהוב באופן גלוי. אולי, אם וכאשר הנסיבות ישתפרו, אהיה חופשי לקבל החלטה אחרת", חתם את דבריו.

בעבר פורסמו במספר אמצעי תקשורת בעולם דיווחים על זהותו המינית של מילר. תחילה הוא הכחיש את השמועות כשאמר ש"אנשים אוהבים לדמיין, אם עושה להם טוב לדמיין אותי עם אשה, או עם גבר, זה בסדר גמור - העיקר שיצפו בתוכנית שלי". לאחר מכן הוא התעלם בעקשנות מהשאלות בנושא וביקש שלא להתייחס אליו בראיונות.

רק עכשיו הוא יוצא מהארון בגלוי, כפי הנראה במטרה לנצל את המומנטום ולהעלות את מצב הקהילה הגאה ברוסיה לכותרות הראשיות ולהביא את הנושא למודעות ציבורית רחבה.

מוקדם יותר השבוע הודיע הבדרן ואיש הטלוויזיה ההומו, אנדי כהן, כי לא ינחה את טקס מיס יוניברס, שצפוי להיערך השנה ברוסיה. "החוק ברוסיה מאפשר לעצור ולאסור כל מי שחשוד בהומוסקסואליות, או בקידום אג'נדה קווירית", אמר הבדרן ל-E! Online, "אני לא מרגיש בנוח, כהומו, להיכנס לרוסיה עקב כך".

במקביל, גינתה ועדת זכויות האדם של האו"ם את החוקים הלהט"בפוביים במדינה, וביקשה מהמדינה לשקול אותם שנית. "החוקים מפלים מיסודם, הן בכוונה והן בתוצאה, והם מטילים טרור על הקהילה", אמר חבר בכיר בוועדה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...