דגל האו"ם. 
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

האו"ם לרוסיה: בטלו את החוקים נגד הקהילה

ועדת זכויות האדם של האו"ם גינתה את החקיקה הלהט"בפובית במדינה וביקשה מרוסיה ומולדובה לחזור בהן. "החוקים מפלים מיסודם, הן בכוונה והן בתוצאה, והם מטילים טרור על הקהילה", אמר חבר בוועדה

יושב ראש ועדת זכויות האדם של האו"ם גינה השבוע את החוקים הרוסים שעברו בחודש יוני, אוסרים על "תעמולה הומוסקסואלית" וגורמים למצב תמידי של אלימות ופגיעה בחברי הקהילה הגאה במדינה. הוא פנה לרוסיה ומולדובה בבקשה שיחזרו בהן מהחקיקה החדשה ועודד מדינות נוספות שלא ללכת בעקבותיהן.

  • עדכונים נוספים על הנעשה ברוסיה

הפרשה החלה בעקבות חתימת הנשיא ולדימיר פוטין על חוק האוסר "תעמולה" של "מערכות יחסים לא מסורתיות" מול קטינים, שעוררה באופן כמעט מיידי גל אלימות כלפי חברי קהילה במדינה. חוקים נוספים שעברו אסרו על אימוץ ילדים רוסים בידי זוגות בני אותו המין ממדינות זרות, הגדירו קנסות לארגוני קהילה המקבלים תרומות מחו"ל ועוד.

באיזורים מסוימים ברפובליקת מולדובה בוצעו צעדים דומים, לרוב על בסיס החקיקה הרוסית, שהייתה מקומית לפני שהפכה לפדרלית. גם בבית המחוקקים האוקראיני דנים בהצעות חוק דומות, וגל ההומופוביה הגיע גם לארמניה השכנה.

קלוד קאן, חבר ועדת זכויות האדם של האו"ם, תיאר בפני כתבי הסוכנויות את החוקים כ"מפלים מיסודם, הן בכוונה והן בתוצאה". הוא אמר ש"צעדים אלו מאפשרים הטרדה קבועה ואף מעצר שרירותי. הם מטילים טרור על כל מי שמנסה לקדם זכויות של לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים".

ועדת האו"ם קראה לחינוך מקיף ונטול אפליה בנושא מיניות, שיסייע במניעת מחלות המועברות במין, לרבות HIV ויפחית את מידת ההומופוביה.

יצויין כי בסמוך לחקיקה ברוסיה, הזהירו פקחי האיחוד האירופי ומומחים עצמאיים מפני גל מעשים להט"בופוביים וחזו כי החוקים יפלו את הקהילה הגאה ויגבילו את היכולת להלחם על זכויותיה. כעת, מקווים באו"ם כי רוסיה תשקול בחיוב את הדרישה לשנות את החקיקה, ותתייחס בכובד לראש למשמעות של הגינוי הפומבי.

הביא לפרסום: ערן דיעי

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...