לילי טומלין. צילום: Greg Hernandez, flickr.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

מזל טוב: לילי טומלין תינשא לבת זוגה

טומלין בת ה-73 ובת זוגה התסריטאית ג'ין וונגר, חיות יחד כבר יותר מ-40 שנה, אך עד לאחרונה, בעקבות ההכרה של ארה"ב בנישואים בין בני-זוג מאותו המין, הן יכולות סופסוף למסד את יחסיהן

אשת המדיה המוערכת והאהובה, לילי טומלין, אמרה כי היא שוקלת להינשא לבת זוגה ב-42 השנים האחרונות, התסריטאית ג'ין וונגר. לאחר שיצאה מהארון ב-2001, טומלין הפכה במהירות לכוכבת של קהילת הלהט"ב בכלל ודוברת בולטת למען זכויות נישואים לזוגות מאותו המין. 

כעת אמרה הקומיקאית, השחקנית והמפיקה, כי וונגר והיא שוקלות להתחתן בעקבות ההכרה בנישואים גאים ברחבי ארצות-הברית. טומלין שתהיה בת 74 בספטמבר הקרוב ובת זוגה בת ה-78, יוכלו סופסוף למסד את יחסיהן באופן רשמי ולהיות שוות בעיני המדינה. 


לילי טומלין בקמפיין נגד התאבדויות להט"ב

טומלין השתתפה בסדרות וסרטים רבים לאורך השנים, וזכתה בארבעה פרסי אמי, פרס טוני ופרס גראמי. היא הייתה מועמדת ללא פחות מחמישה פרסי גלובוס הזהב, ולאוסקר בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר, בזכות הופעתה בסרט "נאשוויל" ב-1975. היא הייתה מועמדת לפרס באפט"א על הופעתה בקומדיה "המופע האחרון", ושיחקה תפקיד בלתי-נשכח בקומדיה המוצלחת "9 עד 5". 

היא שיחקה ארכיאולוגית לסבית לצידה של שר ב"תה עם מוסוליני", והופיעה בשישה פרקים של הסדרה "עקרות בית נואשות", שם גילמה את אחותה של קארן מקלאסקי. הופעה נוספת שלה שעוסקת בעקיפין בנושא הקהילה הגאה אפשר למצוא ב"והתזמורת ממשיכה לנגן", סרט טלוויזיה שעוסק בפוליטיקה של מחלת האיידס. 

ב-1995 הנחתה טומלין את הסרט "כוכבים בארון" (The Celluloid Closet), דוקומנטרי של רוב אפשטיין וג'רי פרידמן, המבוסס על ספר שראה אור ב-1981 באותו השם. הסרט מתחקה אחר ייצוגים של הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בקולנוע בכלל ובסרטים הוליוודיים בפרט. הספר (והסרט שנעשה בעקבותיו) הפך את המחבר, ויטו רוסו, לאחד החוקרים המובילים בתחום הייצוגים הקוויריים הוא נחשב לפורץ דרך בתחום החשיבה על מושגים של ייצוג והשפעתו על עיצוב עמדות בציבור.

טומלין ספגה ביקורת מאוחרת על הסרט, משום שבאותה תקופה הייתה בעצמה בארון. היו שטענו כי יש בהופעתה צביעות, משום שהסרט ביקש לעודד חשיפה של יוצרים ודמויות, והם אמרו כי יש טעם לפגם בכך שהמנחה אינה חושפת את זהותה המינית והזוגיות שלה עם אשה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...