התמוטטות כורכר בחוף געש - שלטי האזהרה נמחצו. צילום: ניסן דמרי, רשות הטבע והגנים.
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

סכנה: חוף ההומואים בגעש - מסוכן לרחצה

רשות הטבע והגנים פרסמה אזהרה חמורה עקב קריסת מצוק כורכר והתמוטטות סלעי ענק לעבר החוף. שלטי האזהרה במקום נקברו, והרוחצים המגיעים לחוף מסתכנים בפציעה קשה ואף במוות

רצועת החוף בין חוף פולג בנתניה ואפולוניה (הרצליה), בה נמצא בין היתר גם החוף הפופולרי על הומואים רבים ("חוף געש") הוכרזה כשטח מסוכן. זאת, עקב סכנת התמוטטות של מצוק הכורכר וקריסת סלעים גדולים לכיוון הרוחצים בחוף. 

הסכנה הבטיחותית הובילה את הרשות לשנות את תוואי שביל חוצה ישראל, למסלול בטיחותי יותר, ולהזהיר את הרוחצים הפוקדים את המקום לשמור ממנו מרחק בשל סכנת החיים המיידית בו.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי "בשל הבלייה מגלי הים והנגר מתרחשים אירועים של נפילה והתמוטטות חלקים גדולים ממצוק הכורכר בחופי הים התיכון באזור חוף השרון. הציבור מתבקש להימנע מלהתקרב למצוק באזור זה בכל צורה שהיא - בין עם על החוף או על ראש המצוק".

עוד נמסר כי "די בהתמוטטות אחת בכדי לגרום למוות או לפציעה חמורה - מדובר על מאות ק"ג של חול וסלעים אשר מתמוטטים באחת וללא כל התראה".

בחופים המסוכנים הוצבו זה מכבר שלטי אזהרה - אך חלקם נקברו תחת התמוטטות המצוק. נתון זה מגלה עד כמה מסוכנת הרחצה במקום, אך רוב הרוחצים המגיעים אל החוף אינם מודעים בכלל לרמת הסכנה או מזלזלים בחומרתה.

חוף געש הוא אחד החופים המזוהים ביותר עם הקהילה ההומואית בישראל, והוא פופולרי מאוד גם בקרב תיירים גאים המגיעים למקום. זהו חוף מבודד יחסית, המרוחק מעין אדם, והוא נחשב למקום בילוי ומפגש לחברי הקהילה כבר שנים רבות. בשל הסכנה מומלץ שלא להגיע למקום ולהימנע לחלוטין מרחצה או ביקור בחוף המסוכן וסביבותיו.

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...