הזוג הראשון להתחתן באוויר בניו-זילנד והשחקן ג'סי טיילר שערך את החתונה. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מהיום: נישואים גאים חוקיים בניו-זילנד

החוק המכיר בנישואים גאים נכנס היום לתוקפו, ובמדינה ערכו קמפיין רחב היקף במטרה לעודד את תעשיית "חופשות הנישואים" ואת הכלכלה הוורודה. חברת התעופה אייר ניו זילנד ערכה היום את טקס הנישואים הגאה הראשון באוויר

מזל טוב: החוק המכיר בנישואים בין בני זוג מאותו המין נכנס לתוקפו בניו-זינלד היום (שני). חגיגות הנישואים במדינה מקודמות על ידי הממשלה, משרד התיירות המקומי וגופים עסקיים רבים - הרואים בנישואים גאים הזדמנות כלכלית משמעותית. זו הוכחה נוספת ליכולתה של כלכלה ורודה להביא שינוי חברתי, תרבותי ופוליטי - ועל הדרך לתמוך בארגונים המעודדים שיוויון זכויות לקהילת הלהט"ב.

בחודש אפריל האחרון אישר הפרלמנט במדינה שינוי של חוק הנישואים מ-1955, כך שיכלול גם זוגות חד-מיניים. החוק עבר בהצלחה ונכנס לתוקפו, כאמור, היום, בעידודם של עסקים רבים דוגמת חברת התעופה אייר ניו זילנד, שערכה קמפיין מיוחד להטסת זוגות גאים לנישואים במדינה. יצויין כי חברת התעופה ערכה בעבר קמפיינים שונים לקהילה הגאה, כמו למשל טיסות להומואים בלבד, שכללו מופעי דראג והקרנת סרטים עליזים.

מלבד שיפור במעמדם של זוגות גאים, מטרה נוספת של הצעת החוק היא להפוך את ניו זילנד ליעד תיירותי פופולרי עבור זוגות גאים מהעולם בכלל, ואוסטרליה השכנה בפרט. תיירות נישואים של אנשים ממדינות שאינן מכירות אלא בנישואי חו"ל - כמו ישראל - היא הזדמנות כלכלית גדולה ביותר למדינות המעוניניות לשפר את מעמדן ולהיות אטרקציה נוספת. ההשלכות הכלכליות של צעד כזה משמעותיות ביותר, בעידן בו השילוב בין חופשה לחתונה פופולרי יותר מתמיד עבור זוגות חד מיניים.


הזוג הראשון להינשא בניו-זילנד ושלושת ילדיהן בצילומים מטעם קמפיין אייר ניו-זילנד

במדינה מתכוונים לפנות להומואים ולסביות מאוסטרליה, כדי שאלו ינצלו את הטיסה הקצרה (כ-3 שעות) בין המדינות ויגיעו להינשא בניו זילנד. לשם כך ערכו קמפיין חגיגי לקראת פתיחת "עונת הנישואים הגאים", וחילקו לזוגות גאים כרטיסי טיסה וחופשות חינם, במטרה להגביר את המודעות לאופציה הניו זילנדית. אחד הזוגות שזכה בקמפיין כזה הגיע היום למדינה כדי להינשא, והשניים מיסדו את הקשר שלהם בנישואים, אחרי 15 שנים יחד.

הקמפיין התיירותי הגאה נערך תחת הסלוגן "100% Pure Choice", מעין הרחבה על הסלוגן הוותיק של המדינה - 100% Pure. נראה כי הוא השתלם מאוד למדינה: הלובי לנישואים גאים באוסטרליה כבר שריין מקומות ללא פחות מאלף זוגות גאים, ואלפים נוספים צפויים להגיע למדינה בחודשים הקרובים. 

אייר ניו-זילנד השיקה במקביל קמפיין הפונה במיוחד לזוגות של הומואים ולסביות מאוסטרליה, תחת הסלוגן "Sharing the Love", ובמסגרתו מקבלים זוגות הנחה של כ-150 דולר בטיסות למדינה. כמו כן, ערכה החברה טקס חתונה במהלך טיסה, כשאת זוג הנשים השיא השחקן ג'סי טיילר, פעיל ידוע לזכויות נישואים בקהילה הגאה וכוכב הסדרה  "Modern Family". 


תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...