פקיסטן. 
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פקיסטן: האינטרנט מסייעת לקהילה

אתר אינטרנט חדש מסייע ללהט"בים במדינה השמרנית להקים לעצמם סביבה חברתית וירטואלית תומכת, הרחק מעיני החוקים ההומופוביים והמסוכנים

פקיסטן ידועה בחוקים ההומופוביים שלה, ההופכים אותה לאחת המדינות המסוכנות ללהט"בים בכלל ולהומואים בפרט. המדינה הדתית הקיצונית מפעילה חקיקה קשה, וגם אוכפת את חוקי השנאה, האוסרים על קיום יחסים הומוסקסואלים, גילויי חיבה בין בני אותו המין, והתארגנות להט"בית מכל סוג.

אך מזה שנים ידוע כי במדינה פועלת מחתרת קווירית גדולה ביותר של אנשים מהקהילה, המנסים למצוא דרכים להסתדר למרות המגבלות החוקיות וההומופוביה ברחובות. כדי להימנע מסכנת מאסר או אפילו הוצאה להורג, זקוקים להט"בים למסגרות בהן הם יכולים להיפגש, להכיר ולשוחח, הרחק מעינו הפקוחה של הממשל. 

אתר חדש שעלה לאחרונה, מבקש לתת מענה לצרכים האנושיים הבסיסיים האלו, עבור גייז פקיסטניים. הוא נועד לאפשר מרחב תקשורתי מזמין בין אנשים, ובנוסף לספק מידע מקיף על יחסים הומוסקסואליים ובפרט על מחלות המועברות במין, מאחר ובנושא זה קיימת בורות גדולה ביותר בקרב ההומואים במדינה.

האתר, בשפה האנגלית, כולל תכנים כמו מדריך המסביר על שמירה על פרטיות ברשת, חדשות על אירועים להט"בפוביים במדינה, כללי מין בטוח להומואים ולסביות ואפילו ברכות וגלויות ללהט"בים שציינו את חג הרמאדן.

יוזמי האתר האנונימיים פרסמו לוח מפורט שבו אפשר להציע ולקבל עזרה במגוון נושאים, והם מתמודדים - עד כה - בצורה מרשימה למדי עם ניסיונות הצנזורה החמורה של הממשל. הם מספקים מידע רפואי, כאמור, כמו גם מידע משפטי הדרוש למי שמעוניין לקבל מפלט בחו"ל ולהימלט מהמדינה, וכן רשימת אנשי קשר ומוקדי סיוע שיכולים להגיש עזרה ללהט"בים במצוקה, דוגמת שגרירויות וכיוצ"ב.

אחת ההערכות היא שהפעילות המחתרתית של להט"בים בפקסיטן נועדה ליצור חזית לחקיקה הקשה ולהבשיל, בבוא העת, למהפיכה חברתית ואולי גם פוליטית במדינה. בינתיים, מסתפקים הפעילים ביצירת קשרים אנונימיים והפצת מידע, אחד השלבים הראשונים, הבסיסיים והחשובים ביצירתה של קהילה מקומית גאה ומאוחדת.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...