לילה קרי. צילום: איתמר אהרוני - צילום פירסום.
 > 

מילה מלילה

במדור חדש מביאה לילה קרי תובנות, חוויות, המלצות ומחשבות על אירועי השעה. והפעם: מצב הקהילה ברוסיה, המלצות לנוסעים ללונדון, חומר למחשבה על הורות ופונדקאות - ועוד נושאים שעומדים על הפרק

   מילה לפתיחה   

אני יותר משמחה, גאה ועליזה להצטרף לאתר GoGay במתכונתו המחודשת. התרגשתי עד מאוד לקבל מעורך האתר את ההצעה המחמיאה לכתוב כאן טור אישי של 600 מילים.

האמת, בהתחלה קצת נלחצתי. מצד אחד 600 מילים זה לא הרבה, אבל האם אוכל לכתוב בכל פעם מחדש 600 מילים חדשות? ומצד שני, זה מלהיב, מחניף, מרגש, מרהיב, מהנה, מעניין, מצחיק, מפעים, מחכים, מקסים, מפתיע, מגניב, מרתק, מאתגר, וגם קצת מחייב, מאיים, מטריד, מעצבן, מעייף, מתיש, מלחיץ, ומפחיד. אבל.. הנה! כבר כתבתי 77 מילים, ועוד לא התחלתי להגיד כלום... הידד!

שנתחיל?

פתיחת האתר החדש תפסה אותי בלונדון. אחד עשר ימים שמשלבים ביזנס ופלז'ר: קצת שופינג, קצת גלריות, קצת גברים, הרבה מסעדות ומרתון מתבקש של הצגות (המלצות ואזהרות בהמשך).


   מילה על ענייני היום   

גם ללונדון הגיעה הידיעה המזוויעה בדבר החרדים שהתרחצו בבריכת האנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים. אחרי הבחילה הקשה, ניסיתי כהרגלי, למצוא גם בכך את החיובי: חרדים מתרחצים ביולי אוגוסט - זה בכל זאת צעד חיובי לקראת השתלבות בחברה.

* * *

חזרתי לישראל. חמישי לפנות בוקר, מלרלרת בפייסבוק עם חבר מטורונטו ועם חבר מהונג קונג במקביל, ונזכרת כמה העולם קטן עלי.

* * *

גם אני שוקלת להסיר את מועמדותי לתפקיד נגיד בנק ישראל - לא שמישהו הציע לי את התפקיד - אבל השבוע, הסרת מועמדות היא הדרך המהירה והיעילה ביותר להשיג כותרת ראשית.

* * *

הבהרה: כל קשר בין החשיפה העיתונאית של הגניבה המוכחשת על-ידי נגיד בנק ישראל לשעבר יעקב פרנקל, לבין השיחה הלילית שלי עם החבר מהונג קונג – הוא מקרי בהחלט.

* * *

יום שישי. נרדמתי לכמה שעות, ו...ישראל הפציצה במצריים. האם חגיגות 40 שנה למלחמת יום כיפור החלו מוקדם מהמתוכנן?

* * *


   מילה שהיא חומר למחשבה   

זוג חברים גאים ומקסימים מלונדון עברו השבוע את השלב הראשון בתהליך אימוץ ילד באנגליה. הנה אופציה שלא עולה כסף ושעוזרת לילדים שלא שפר עליהם גורלם לקבל בית חם.

נשמע לי כמו Win-Win Situation.

למיטב ידיעתי, ותקנו אותי אם אני טועה, אפשרות האימוץ על-ידי יחיד או בני זוג חד-מיניים פתוחה היום מבחינה חוקית, לפחות חלקית, גם בישראל. אך משום מה אנחנו לא שומעים על כך במיוחד, בטח לא באותה תדירות שבה שומעים על פונדקאות.

אז הנה - קצת חומר למחשבה למי שאין לו את הסכומים הנדרשים להבאת ילד בפונדקאות ומחפש אפיק אחר.


   מילה ברצינות   

הידיעות על המצב החוקי החדש המפלה את קהילת הלהט"ב ברוסיה ועל ההתנכלויות ההומופוביות האלימות שהם חווים שם על בסיס יומיומי בחסות "החוק" - מרתיחות את דמי!

כולנו התרגשנו מנפילת חומת ברלין ופירוק ברית-המועצות.  

כולנו קיווינו שהעם הרוסי יזכה לעבור משעבוד דיקטטורי לחיי חופש וזכויות אדם.

אז מתברר שהדיקטטורה מבית היוצר של הקג"ב עדיין חייה ובועטת, בניצוחו של פוטין. אותו מנהיג שלפני חודשים ספורים, ממשלת ישראל ונשיאה המוערך התרפסו בפניו כאחרוני הכלבלבים בטקס מביך במיוחד בנתניה.

על כל אחד מאתנו, לראות את עצמו כאילו הוא נמצא עכשיו ברוסיה ונאלץ לעבור את מסכת ההשפלות וההתעללויות הללו, לא לעצום עיניים, ולחבור לכל יוזמה בינלאומית לביטול האפליה הנוראית המתרחשת מול עינינו.

אסור לנו לשתוק!

באינטרנט מסתובבות שלל עצומות בנושא, כשהחשובה בעיניי היא העצומה הבינלאומית הקוראת לביטול מידי של משחקי החורף האולימפיים ברוסיה.

אנא חיתמו עליה: https://www.allout.org/en/actions/russia-attacks


   מילה של המלצה וביקורת   

הצגה אחת, מחזמר אחד, ואזהרה חמורה אחת לנוסעות ללונדון.

ההצגה: "The Curious Incident of the Dog in the Night Time"

מחזה יוצא מן הכלל, רגיש ומרתק, בעיבוד בימתי כל כך יצירתי ומהמם חושים שהלסת נשמטת מתימהון. כשמוסיפים לזה תצוגת תכלית של משחק משובח לעילא ולעילא - מקבלים חוויה תאטרונית נדירה שתהדהד לכם ימים רבים.

טיפ לאוחצ'ה הפרובינציאלית: זה שבבית לסין מתכוונים להעלות את המחזה בעברית, לא אומר שאפשר לוותר על המקור הלונדוני.

http://www.curiousonstage.com/

המחזמר:"Matilda"

מדובר בהפקת המחזמר הכי חדשנית ומטריפת דעת שרצה כיום בעולם. מעולם לא עמדו על במה כלשהי ילדים-שחקנים-זמרים-רקדנים עם יכולות וירטואוזיות ופנומנאליות כאלו (גם לא ב״בילי אליוט״). מופע בלתי נסלח וחוויה מטמטמת חושים.

טיפ: לא לחזור מלונדון בלי לראות.

http://uk.matildathemusical.com/

 אזהרה חמורה לנוסעים ללונדון:

נא להתרחק מההפקה החדשה של המחזמר "Spamalot".

אין לה כל קשר ליצירת המופת המקורית, מדובר בגרסה מקוצצת מדולדלת ועלובה - פיכסה!

טיפ: פשוט לא.


   מילה לסיום   

אשמח לקבל תגובות, הערות, וביקורת בונה (וחיובית!), לכתובת הפייסבוק שלי:  www.facebook.com/laila.carry

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...