שגרירות ארה"ב בפראג מוארת בצבעי הקשת לכבוד מצעד הגאווה בעיר (201. צילום: שגרירות ארה"ב בפראג.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הבניין הכי גאה בפראג

שגרירות ארה"ב בפראג ערכה הלילה מחווה מרגשת לחברי הקהילה הגאה: מבנה השגרירות הואר בצבע הקשת לכבוד מצעד הגאווה שיתקיים בעיר ביום שבת הקרוב. המארגנים: "בתקופת השלטון הקומוניסטי היה המבנה הזה מגדלור לחופש ושיוויון, והיום הוא מייצג את אותו הדבר בעבור חברי הקהילה הגאה"

שגרירות ארצות-הברית בפראג ערכה הלילה מחווה מרגשת לחברי הקהילה הגאה. לכבוד מצעד הגאווה שיתקיים בעיר, הואר מבנה של השגרירות בצבעי הקשת, וזהר למרחוק בגאווה. 

הבניין נשטף באור בעוצמה גבוהה, כך שהוא בלט מאוד על רקע אורות העיר. בשגרירות החליטו לקיים את האירוע כדי להעביר מסר חד-משמעי של תמיכה בקהילת הלהט"ב במדינה, כמו גם במדינות השכנות.

צילום: שגרירות ארה"ב בפראג.


בהודעה מטעם השגרירות נכתב כי "המקום שימש בתקופת השלטון הקומוניסטי סימן לשחרור וחופש, מגדלור לדמוקרטיה ושיוויון. לכן הוא נמצא מתאים לציין את תנועת השחרור הגאה, שחוגגת היום את מצעד הגאווה בעיר זו השנה השלישית ברציפות".

למרות שהשגרירות לא הזכירה את העניין במפורש, אין ספק כי מדובר במחווה שנועדה, בין היתר, להעביר מסר לרוסיה - בה מצב הלהט"בים הולך ומחמיר עקב חקיקה הומופובית קשה ואלימות הזוכה לעידוד השלטונות.

 

בטקס בו הואר הבניין בצבעי הקשת השתתפו שגריר ארה"ב בפראג, נציגי ממשל אמריקנים, בכירים בממשל הצ'כי ובפראג, נציגים מארגוני להט"ב שונים, ואנשי תקשורת ומדיה. היום מתקיים בעיר מפגש של פוליטיקאים ופעילים חברתיים עם סטודנטים ורכזי ארגונים ממשלתיים, לדיונים פתוחים בעניין הקהילה הגאה בפראג ובעולם בכלל.

מצעד הגאווה בפראג יערך ביום שבת הקרוב, ובניין השגרירות יואר בצבעי הגאווה עד ליום ראשון, ה-18 באוגוסט.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...