עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארבע שנים אחרי הרצח: שאול גנון מודה שקיבל איומים

רק לאחר שחתם על הסכם לפיו לא יועמד לדין, נזכר גנון לספר לשוטרים שזמן קצר לפני הרצח קיבל איומים מפורשים מקטין עמו קיים יחסים בברנוער בת"א. פרטי חקירתו דולפים כעת, ומציגים תמונה מחרידה על האיש שמשך ארבע שנים הסתיר - לטענתו בשל הדחקה - את האירועים שהובילו לתקרית הקשה בה נרצחו ליז טרובישי וניר כץ ונפצעו רבים אחרים

במשך ארבע שנים הסתיר שאול גנון את העובדה שקיבל איומים מפורשים מצעיר, קרוב משפחתו של חגי פליסיאן, הנאשם ברצח בברנוער. שנים ארוכות, בהן הוא המשיך למלא בתפקידים שונים בקהילה, הגיש תמיכה וסיוע לנפגעי הרצח באגודה, לקח חלק מרכזי בניהול אגודת הלהט"ב ואף קיבל את אות המתנדב על עבודתו. אולם רק כעת, כשהוא תחת חקירה מאומצת שסופסוף שופכת אור על הפרשה הקשה והמטלטלת הזו, נזכר גנון בדברים שלטענתו הוא פשוט הדחיק את הדברים ולא ייחס להם חשיבות כלשהי. 

עוד בנושא:

עדותו של גנון נחשפה הלילה (שישי) על ידי כתבת ynet, נעמה כהן פרידמן, והיא מציגה פער מחריד וקשה בין העדות שנתן גנון במשטרה ערב הרצח - לבין המידע שהוא חושף רק עכשיו, לאחר שנחתם איתו הסכם עד מדינה. בתמורה לכך שלא יועמד לדין על קיום יחסי מין עם קטין ושיבוש חמור של הליכי חקירה, הסכים גנון לשתף פעולה עם החוקרים, וסיפר להם על איומים שקיבל זמן קצר לפני הרצח בו נהרגו ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, ונפצעו בני נוער רבים, חלקם באורח קשה מאוד.

לפי הפרסום ב-ynet, המגע בין שאול לצעיר, אז קטין, התחיל באתר ההיכרויות "אטרף". גנון הזמין את הצעיר לסניף האגודה, במקום שבו התקיימו פגישות הברנוער, שם לפי עדותו קיים עמו יחסי מין. במהלך המגע המיני, הצעיר התחיל להתנגד, פרץ בצעקות ולבסוף נמלט מהברנוער אל הרחוב. גנון נשאר בסניף האגודה, ולדבריו המשיך לעבוד עד לסביבות השעה 2:30 בלילה.

בסמוך למפגש הטעון בבית האגודה, התקיימה בין גנון לצעיר שיחה, בה אמר הצעיר לגנון שהוא תקף אותו מינית. גנון הכחיש את הדברים ואף שיגר איום מרומז אל הצעיר: "שימוש בהאשמה כלפי מישהו היא בגדר לשון הרע". 

המפגש בין גנון לצעיר, במועדון הברנוער, ארע כחודש - אולי אפילו פחות - לפני הרצח. אך למרות הזמן הקצר שעבר, גנון "שכח לגמרי" את האיומים שקיבל, ובהם משפטים כמו "היית צריך להפסיק מתי שאמרתי לך. אתה לא יודע מי אני, אתה עוד תראה מי אני", ו"אתה עוד תשלם על זה". הוא מתעקש, גם היום, לומר ש"זו הייתה אי-הבנה ולא אירוע בעל יכולת או פוטנציאל לאירוע ירי כמו שהיה בברנוער". לדבריו "הדחקתי את המקרה ולכן גם לא הזכרתי אותו במהלך החקירות במשטרה. לתפישתי, חשבתי שהוא כעס ונעלב, שהיה מדובר באי-הבנה ולא דרושה התייחסות מיוחדת נוספת. לא היה קיים צורך נוסף לאזכר אותה בחקירות".

על פי חשיפתה של פרידמן, גנון הודה כי קיים יחסים עם קטינים, מתחת לגיל 18 "אך מעל גיל ההסכמה (16)". הוא ציין שמדובר "בצורה מינורית, ארבעה מקרים בלבד". בכל המקרים, הוא סיפר לשוטרים, הציגו עצמם הצעירים כבני 18 ומעלה, והוא גילה שהם צעירים מכך רק לאחר המגע המיני איתם.

חקירתו של גנון כללה עיסוק אינטימי ועמוק מאוד בחיי המין שלו, ופרטים אישיים דוגמת מספר הפרטנרים המיניים שהיו לו וזהותם, זלגו עד מהרה לתקשורת, למרות שאין קשר בינם לבין המקרה ולא ברור מדוע החליטו במשטרה לפרסם את הדברים בפומבי. יצויין כי בזכות ההסכם שחתם גנון עם המשטרה, הוא ישתחרר לחופשי ולא יוגש נגדו כתב אישום. 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...