צילום אילוסטרציה. צילום: torbakhopper, flickr.
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

עייפות החומר

דני כתב שאחרי למעלה מ-3 שנים יחד, הוא חושש שבן זוגו כבר לא נמשך אליו ושתדירות יחסי המין דועכת. הפסיכולוג ד"ר עופר מאורר הציג לו כמה נקודות מעניינות למחשבה

שלום,

אני בן 38 ובמערכת יחסים למעלה מ-3 שנים. אנו גרים יחד וסה"כ החיים זורמים על מי מנוחות, אם כי בחודשים האחרונים, אני חש כי המשיכה המינית ביננו דועכת.

בן זוגי עייף בשעות הערב ואנו נכנסים למיטה בשעות מוקדמות מבלי שקיימנו יחסי מין. המצב יכול להמשך כל השבוע.

היום לדוגמא (שבת) קיימנו יחסי מין ולאחר מכן התקלחנו, אכלנו השעה הייתה 21:00 אמרתי לבן זוגי בוא נכנס ללמיטה ונתמזמז מעט אבל הוא אמר שהוא עייף ונרדם לאחר 5 דקות במיטה.

מה אפשר לעשות? ניסיתי להגיד לו שיגש לרופא ויבדוק מה מקור העייפות הקיצונית אבל הוא עקשן. מעבר לזה שאני מרגיש שאני כבר לא מושך אותו כבעבר זה סתם מעליב.

דני.


דני יקר,

מדבריך עולה כי חלה ירידה בתדירות יחסי המין שלכם. בעוד שאני מבין שהדבר עשוי לתסכל אותך הרי שעליך לדעת כי הדבר אינו נדיר במיוחד. למעשה, אצל מרבית הזוגות חלה ירידה מסויימת בתדירות היחסים אחרי תקופה מסויימת ביחד.

ובכל זאת, כמה נקודות למחשבה.

אחת, הייתכן שחלה ביניכם התרחקות כלשהי מבחינה רגשית? האם אתה מרגיש שיש דברים שעליהם אתם נמנעים מלדבר? לעתים ירידה במשיכה קשורה לסוגיות בלתי מדוברות בין בני הזוג.

שנית, הייכן שבן זוגך מצוי בדיכאון? לעתים דיכאון עשוי להביא לירידה בתשוקה.

שלישית, היתכן שבאופן כללי (ולא רק בזוגיות עם בן זוגך) אתה אדם שזקוק להרבה אישורים והוכחות לכך שהוא אהוב ומוערך? האם אתה אדם שקשה לו לשמוע "לא" מבלי לפרש זאת כנטישה או אי-אהבה? חשבתי שהעובדה שכל כך הפריע לך שעוד באותו יום שבו כבר שכבתם בן זוגך רצה לנוח ולא העדיף להתמזמז איתך עשויה להצביע על אפשרות מעין זו. במידה וכך, כדאי אולי לחשוב על עיבוד של הדינמיקה הזאת במסגרת של טיפול אישי או זוגי.

רביעית, ובקשר לנקודה הקודמת, שים לב דני שיש משהו בלחץ לקיים יחסי מין שעלול קצת להפוך את העניין כולו למעין "חובה" או "מטלה", דבר אשר כמובן אינו מעורר את התשוקה.. ואז, ההימנעות של בן הזוג רק מגבירה את החרדה ואת הלחץ, התשוקה של בן הזוג יורדת עוד והוא עוד יותר נמנע וחוזר חלילה.. מעין מעגל קסמים לא קסום בכלל. גם בנקודה זו הייתי ממליץ על טיפול, במיוחד טיפול זוגי.

יחד עם כל האמור לעיל, חשוב לי לחזור ולהדגיש כי ירידה בתדירות יחסי המין אינה כה נדירה. למעשה, אצל מרבית הזוגות חלה ירידה מסויימת בתדירות היחסים אחרי תקופה מסויימת ביחד.

בברכת כל טוב,

ד"ר עופר מאורר

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...