אילוסטרציה. צילום: El Alvi, flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בריטניה: "לחסן הומואים צעירים נגד HPV"

בעקבות מחקר לפיו החיסון יעיל במניעת סרטן פי הטבעת בקרב גברים צעירים, דורשים מומחי בריאות לחסן הומואים מתחת לגיל 26 נגד נגיף הפפילומה האנושי

מומחי בריאות בבריטניה קוראים לחסן צעירים הומואים נגד נגיף ה-HPV, במטרה להקטין את שיעורי ההדבקה בנגיף והורדת הסיכון לחלות בסרטן פי הטבעת. זאת, בדומה למדיניות החיסונים הנוכחית המתמקדת בנשים צעירות ופעילות מינית, המקבלות את החיסון במטרה לצמצם את סיכוייהן לחלות בסרטן צוואר הרחם.

זה מכבר התברר הקשר בין נגיף הפפילומה האנושי, שם כולל לקבוצה המונה כ-200 מינים שונים של נגיפים, לבין מחלות ממאירות שונות. הוכח כי הנגיף מעלה משמעותית את הסיכון לחלות בסרטן צוואר הרחם, אך גם סוגי סרטן דוגמת סרטן הלוע, סרטן פי הטבעת וסרטן הפין. נכון להיום, זו מחלת המין הנפוצה ביותר בעולם המערבי והיא נחשבת כגורם רקע למחלות רבות אחרות. זו מחלה המועברת במגע מיני וחשיפת ריריות הגוף לנגיף.

החיסון נגד HPV מקטין באופן משמעותי את הסיכון להידבק בנגיף, והוא ניתן בבריטניה מאז שנת 2008 לנשים הפעילות מינית ובפרט לאלו שמקיימות יחסים עם פרטנרים מזדמנים. כעת מבקשים המומחים להרחיב את קהל היעד המקבל את החיסון גם להומואים צעירים. 

הבקשה באה לאחר מחקר מקיף שהראה כי החיסון יעיל במניעת שני זנים של הנגיף - HPV 16 ו-HPV 18, שניהם נחשבים למחוללי סרטן עיקריים. החיסון אינו יעיל עבור אנשים שכבר נדבקו בנגיף, אך המחקר הראה כי רוב ההומואים הצעירים לא נדבקו בו - ולכן החיסון עשוי לצמצם באופן משמעותי את סיכויהם לחלות בסרטן.

ההצעה החדשה מבקשת לחסן צעירים הומואים עד גיל 26, אך מציעה להתחיל בחיסונים בגיל צעיר מאוד - 11 או 12 לבנים ובנות, בלי קשר לנטייתם המינית.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...