אריק למבמבה, פעיל זכויות הלהט"ב שנרצח בקמרון. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קמרון: פעיל קהילה עונה ונרצח

אחד הפעילים הבולטים במדינה האפריקאית נמצא מת בדירתו. הוא עסק בתיעוד של מקרי אלימות וסחיטה של הומואים, בין היתר על ידי בכירים בממשל

קמרון הופכת למסוכנת מיום ליום עבור הומואים, בשל בריונים המשליטים טרור ומאיימים על חיינו. כך כתב פעיל זכויות הלהט"ב אריק למבמבה, שבועות ספורים בלבד לפני שנרצח בצורה ברוטאלית בדירתו בעיר הבירה של קמרון, יאונדה.

למבמבה נחשב לאחד הפעילים הגאים המרכזיים במדינה, והוא עסק רבות בניסיון להסב את תשומת לב העולם למתרחש במדינה המרכז-אפריקאית. במדינה, הרודפת הומואים, מעמידה אותם לדין ושולחת אותם למאסר של עד חמש שנים, נוצרו תנאים בלתי-אפשריים עבור חברי הקהילה, החוששים לחייהם וסובלים מאלימות קשה בעידוד השלטונות.

לפני מספר שבועות פרסם למבמבה גילוי דעת בבלוג אקטיביסטי בו כתב, ותיאר כיצד המצב בקמרון מחריף עם הזמן, בעידוד בכירים בממשל שאיפשרו לאלימות להתרחש. הוא כתב בהרחבה על מקרים רבים בהם הומואים נרדפו ועונו, סבלו מהתעללות קשה, סחיטה ואיומים שהובילו אותם לחיות במחתרת, בחשש לחייהם ולקרוביהם. 

בקהילה המקומית בקמרון קיבלו את הידיעה על רציחתו בזעזוע קשה. "הוא היה המנהיג שלנו", אמר חברו, מנכ"ל ארגון "אלטרנטיב קמרון", לכתבי סוכנויות הידיעות. "לאחר מותו אנחנו מרגישים שאיבדנו חבר, וחוששים ממה שעלול לקרות לשאר מנהיגי הקהילה", הוסיף.

בין היתר עסק למבמבה בתיעוד מפורט של מעשים נגד הומואים על ידי הרשויות וכן על ידי אנשים פרטיים. הוא נסחט פעמים רבות ונדרש לשלם כופר כדי להגן על חייו, אך לבסוף מצא את מותו באירוע קשה ואלים. גופתו נמצאה בדירתו, כאמור, רגליו וחוליות הצוואר שלו היו שבורות וגופו היה מכוסה כוויות עמוקות שנעשו לפני מותו במגהץ לוהט. 

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...