עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

כמה עצות למניעת מחלות מין

כיצד נהנים מחיי מין מגוונים, עשירים ומעניינים, ובמקביל שומרים על הבריאות לאורך שנים? המדריך הבא מציע לכם שיטות שיעזרו לכם להימנע ממחלות מין מציקות, בלי לוותר על הדברים שמדליקים אתכם בסקס

החיים לעולם אינם נטולי סיכונים, אבל יש דרכים פשוטות למדי שיכולות להקטין את הסיכונים שלכם. חיי המין שלכם יכולים להיות מאושרים, מספקים ומהנים מאוד, ובאותה מידה גם בטוחים. אתם יכולים לבחור את מידת הביטחון שלכם, בהתאם להעדפות המיניות שלכם, לתחושותיכם האישיות ולרצונות שלכם. שימו לב: מאמר זה מיועד לגברים. גם לנשים לסביות מומלץ לשמור על כללי המין הבטוח, המפורטים במאמר הבא.

הכללים הבאים יעזרו לכם להקטין ולצמצם את הסיכון לחלות במחלות מין. אתם יכולים לאמץ את חלקם או את כולם, בהתאם להעדפותיכם ולמידת הביטחון שלכם. זכרו - זהו הגוף שלכם, והחיים שלכם. חיים רק פעם אחת, ומותר ליהנות בדרך. הכללים הבאים יעזרו לכם ליהנות מהגוף שלכם (וגופם של רבים אחרים) עוד שנים רבות.

חוק מספר 1: שימו קונדום
רוב מחלות המין עוברות באמצעות נוזל הזרע, הדם, הפרשות הנרתיק, והרקמות העדינות בפי הטבעת, באיברי המין ובפה. חלק ממחוללי המחלות נמצאים גם ברוק שלכם או של הפרטנר החדש והסקסי שלכם. שימוש בקונדום, בכל פעילות מינית (גם מין אוראלי), יגן עליכם במידה רבה כמעט מכל מחלות המין. למידע נוסף ושימוש נכון בקונדום - לחצו כאן.

חוק מספר 2: כשלא מתחשק לקיים את חוק מספר 1
אף אחד לא אוהב שמוצצים לו עם קונדום, ואף אחד לא אוהב למצוץ כשהפרטנר עטוף בגומי. אם אתם מוצצים בלי קונדום, הימנעו מליקוק החלק העליון של הפין במידה והוא רטוב בנוזל הקדם-שפיכה (pre-cum), ובעיקר עם מגע עם נוזל הזרע.

חוק מספר 3: ואם בכל זאת אתם חייבים שיגמרו לכם בפה..
בקשו מבן הזוג שלכם לא לגמור לכם בפה, אבל אם אתם לא יכולים להתאפק, והבחור כבר רוקן את עצמו אל תוך הפה שלכם, בלעו את נוזל הזרע או יירקו אותו החוצה. משפט בריטי ידוע מתמצת זאת בחביבות והומור - "Swallow or spit - but don't let it sit". עדיף שנוזל הזרע, בו עלולים להיות חיידקים ונגיפים שונים, לא יבוא במגע עם פצעים, חתכים או פתחים זעירים בפה שלכם, וחומציות הקיבה הורסת את מרבית מחוללי המחלות המועברות במין.

חוק מספר 4: לא לצחצח שיניים
אם אתם מתכננים פעילות אוראלית סוערת, ותרו על צחצוח השיניים שלפני ולעסו מסטיק במקום. צחצוח שיניים כשעתיים-שלוש לפני הסקס מגביר את הסיכון להדבקות במחלות זיהומיות שונות. פעולת הצחצוח המכנית עלולה לפצוע את החניכיים ולגרום לדימומים קלים, לעתים אף בלתי-מורגשים, דרכם יכולים לעבור חיידקים ונגיפים שונים. אותו חוק תופס לגבי חוט דנטלי - חכו איתו עד אחרי הסקס.

חוק מספר 5: על בסיס מים
בעת קיום מין אנאלי הקפידו תמיד (!) להשתמש בקונדום, ובחומרי סיכה על בסיס מים. לפני שאתם רוכשים את חומר הסיכה שלכם, ודאו כי מדובר בחומר סיכה הבטוח לשימוש עם קונדומים. הקונדום בנוי מסוג של גומי סינתטי דק הקרוי "לייטקס". הלייטקס עדין מאוד, והוא מאבד מיכולת העמידות שלו בחשיפה לחומרים שמנוניים, דוגמת וזלין, קרם לחות ושמנים שונים, ובעיקר תוך החיכוך האינטנסיבי בזמן הסקס. לכן, עליכם להתגבר על הפיתוי ולא להשתמש בקרם הידיים של אמא שלכם כחומר סיכה. רכשו חומר סיכה מתאים, דוגמת KY, ID, WET, או דורקס פליי, המתאים ובטוח לשימוש עם קונדום.

חוק מספר 6: מספיק אחד
בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, אין צורך בשני קונדומים. קונדום אחד, גם אם הוא נראה דק ועדין, יכול להגן עליכם היטב מפני מחלות המין. אם תלבישו על עצמכם שני קונדומים, הם עלולים להיקרע מהחיכוך זה בזה, מעבר לכך שתרגישו הרבה פחות בזמן הסקס. לפעמים גם הגנת יתר עלולה להיות מסוכנת.

חוק מספר 7: אל תזניחו
שורף לכם כשאתם משתינים? מגרד לכם בפי הטבעת? יש לכם פריחה מוזרה למראה על הגוף? דלקת מטרידה בגרון? כל אלה יכולים להיות סימנים למחלות שגרתיות ומשעממות, אבל עלולים להעיד גם על מחלות מין כאלה ואחרות. הקפידו להיות ערים וקשובים לגוף שלכם, וטפלו בעצמכם. כך תוכלו לשמור על הבריאות שלכם, ועל בריאותם של שותפיכם למיטה.

חוק מספר 8: חיסונים
תוכלו לחסוך לעצמכם את הסיכון לחלות באחת ממחלות המין היותר מסוכנות, הפטיטיס B, באמצעות חיסון פשוט אותו תוכלו לקבל מרופא המשפחה שלכם. קופות החולים, גם בישראל, הנחו את הרופאים לאפשר למטופלים המבקשים זאת לעבור חיסון נגד הפטיטיס. ההפטיטיס עוברת במגע מיני אוראלי, אנאלי, וגם במגע עם רוק (נשיקות עמוקות), ותוכלו להבטיח את בריאותכם באמצעות חיסון אחד פשוט, שאפילו מכוסה על ידי משרד הבריאות.

חוק מספר 9: הפרשות
מחלות מין שונות עוברות בהפרשות הגוף, ובהן שתן, צואה וזיעה. אם אתם אוהבים "משחקי מים", להשתין על אחרים או כשאחרים משתינים עליכם, הקפידו לבדוק שאין בגופכם פצעים פתוחים העלולים לבוא במגע עם השתן, והימנעו ממגע של השתן עם רקמות ריריות דוגמת העיניים, הפה והאף ופי הטבעת. אם השתנות הן חלק חשוב בחיי המין שלכם, מומלץ מאוד לעבור חיסון להפטיטיס A ו-B, העוברת בקלות בשתן. תוכלו לבקש את החיסון מרופא המשפחה שלכם.

חוק מספר 10: הפרשות
רימינג היא פעולה מינית אהודה על הומוסקסואלים רבים, ואף היא עשויה לגרום להעברת מחלות שונות. הקפידו שאיזור פי הטבעת יהיה נקי היטב, והימנעו מהכנסת הלשון פנימה אל תוך הרקטום. החיידקים הנמצאים בפי הטבעת עלולים לגרום לדלקות וזיהומים בחלל הפה והגרון, מלבד מחלות מין שעלולות לעבור בפעילות מינית זו.

חוק מספר 11: צעצועים
צעצועי מין יכולים לשפר את חיי המין שלכם, לבד או בזוג. לאחר השימוש, רחצו היטב את אביזרי המין במים חמים וסבון. נקו אותם היטב ובדקו שלא החמצתם מקומות נסתרים או קשים להגעה. אם השתמשתם בהם עם פרטנר שאינו קבוע, אפשר לנקות את האביזרים באמצעות כוהל. ראשית, נקו אותם היטב במים וסבון, אז חטאו אותם בכוהל, ולבסוף, הקפידו לשטוף אותם שוב היטב במים וסבון. הכוהל עלול לגרום לכוויות ונזקים לפי הטבעת שלכם, ולכן חשוב לוודא ששטפתם אותו היטב. הקפדה על כלל היגיינה בסיסי זה תשמור עליכם מפני מחלות מין וזיהומים אחרים.

חוק מספר 12: סמים
סמים מסוימים משפיעים על כושר השיפוט וההתנהגות המינית שלכם. חומרים כמו פופרס, גראס (מריחואנה) ואלכוהול עלולים לגרום לכם להתנהג בצורה חסרת אחריות ולא זהירה, ולשכוח להשתמש בקונדום או באמצעי בטיחות אחרים עליהם כדאי וחשוב לשמור. קבעו לעצמכם גבולות וקווים אדומים, והבהירו אותם היטב לבן הזוג שלכם. כשאתם מגיעים לחציית הקו, אל תמתינו עד שתגיעו אליו, ועצרו. אם אינכם סומכים על הפרטנר שלכם, מוטב שלא תקיימו איתו יחסי מין כשאתם תחת השפעת סמים או אלכוהול. לסקירה מקיפה בנושא יחסי מין ושימוש בסמים, ליחצו כאן.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...