עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

המדריך ללסבית המתחילה: פרק ה'

והפעם במדריך - אמרי לי מה המזל שלך, ואומר לך מה חושבים עליך. האסטרולוגיה היא שיטת קטלוג מוכרת וידועה, גם לאלה ש"לא מאמינות באסטרולוגיה" אבל דבר ראשון ישאלו "איזה מזל את".

בחלק הזה אני רוצה לדבר על אסטרולוגיה. בטח תשאלו - אבל איך זה בכלל קשור לשפה? אז ככה:
אסטרולוגיה כשפה - או אסטרולוגיה מנקודת מבט סקפטית...

אחרי השאלות הרגילות של בת כמה, מאיפה, לס בי או בכלל, בוצ' פאם או בערך או בכלל לא מתישהו גם השאלה הזאת מגיעה. "מאיזה מזל את?". אני, בתור אחת שנולדה על קו התפר בין שני מזלות, בתור אחת שמזדהה עם האופק שלה יותר מאשר עם המזל שלה (הסבר מפורט בהמשך), בתור אחת שממש לא מאמינה באסטרולוגיה, בתור כל אלו אני תמיד מופתעת מחדש לאור התגובות שאני מקבלת. בדרך כלל התגובות נעות בין ניתוח אופי מדוייק (גם אם לא תמיד קשור אליי) שלי, ניתוח הסיכוי לקשר בהסתמך על מזלות שני הצדדים המעורבים, התנצלות על השאלה תוך הסבר מקיף על אי האמונה באסטרולוגיה, אבל בכל זאת, ליתר בטחון...

כל הנושא מאד הרגיז אותי בעבר. אבל נרגעתי. חשבתי. ואלו המסקנות (והתנצלותי מראש לכל המאמינות האדוקות).

המזל שלכן הוא לא יותר ולא פחות מעוד אמצעי קיטלוג. משהו בסגנון "ספרי לי על עצמך במילה אחת". ואם, במקרה או שלא, כל מה שחושבים על המזל שנקלעת לתוכו גם מתאים לך - אז סבבה. כדרך כל אמצעי קיטלוג אחר חסכת לעצמך הרבה זמן ואנרגיות במשפט "אני דגים".
הבעיה מתחילה, כרגיל, כאשר את לא מתיישבת טוב על ההגדרה.
מצב גרוע אף יותר מתרחש שלא רק שאינך מתאימה להגדרה, את אפילו אינך יודעת מהי.

מסתבר שאסטרולוגיה היא עניין מורכב. מזל זה דבר אחד, אבל יש עוד רכיבים בקומבינה שזה את, על פי ה^מפה האסטרולוגית^ שלך. יש למשל את ה^אופק^, וה^בתים^. אני לא ממש אנסה להסביר את המשמעות שלהם, מכיוון שאני לא ממש יודעת.. אבל אני יודעת שהאופק (שגם הוא מבוטא באמצעות מזל, לאו דווקא המזל "שלך") הוא הדבר הכי חשוב אחרי המזל. וגם שהבתים זה חלוקה, כנראה קבועה, של תחומי חיים (רגש, שכל, כספים, אמנות וכו') שלתוכם, בהתאם למיקום וזמן הלידה, מסתדרים ה^כוכבים^ השונים. למשל, איפה ה^ירח^ יצביע על מזל כלשהו השולט על הבית של הרגש. (ואם למישהי יש הסבר מובן יותר, אני אשמח).

טוב, אבל איך כל זה קשור לשפה? פשוט. אם אמרנו שהשאלה "מה המזל שלך?" היא למעשה בקשה לתיאור תמציתי של מהותך, אז ידיעת כל האספקטים של ה^מפה האסטרולוגית^ שלך תוכל לעזור לך בשימת דגשים נכונים בתשובה, שלדעתם משקפת אותך בצורה המהמנה ביותר.. לדוגמה: "אני טלה, אבל האופק שלי הוא בסרטן!" או "אני מאזניים. אבל מה שחשוב זה שהירח שלי הוא בשור"

אם אין אף תשובה ודגש שמתאימים לכן מקרב גלגל המזלות שגם נוגע אליכן בדרך כלשהי, תמיד יש את האפשרויות הבאות:

א. לעבור לאסטרולוגיה סינית " אני המממהאממל אבל נולדתי בשנת הקוף!"

ב. לשקר. הרי ממילא הכוונה איננה לבדוק מתי היומולדת שלכן, אז אם בזכות זה שלכמה דקות תהיו מזל אחר, שאתן מרגישות שהוא מייצג אותכן טוב יותר מהמזל אליו נקלעתן, אם בזכות זה תפגשו באשת חלומותיכן, תחיו לנצח נצחים ביחד, הרי סביר שאחרי שלושה חודשים היא תסלח לך על זה שעיגלת מזלות...

ג. לטעון בלהט שאת לא מאמינה במזלות (עובד רק אם גם הצד השני לא מאמין בהם..)

אבל, לפני הכל - צריך לדעת. אם מישהי שואלת אתכן - איזה מזל את? סביר שאת יודעת את התשובה. אבל האם את יודעת מה משמעות התשובה? האם את יודעת מה התיאור אותו את מפיצה לגבי עצמך באמירת פרטים מאין אלו?

אז לטובת כל הסקפטיות, וכל אלו שסתם לא ידעו, תקציר תולדות המזלות...

המזלות מחולקים לארבע ^משפחות^ -
^אש^ (טלה, אריה, קשת),
^אויר^ (תאומים, מאזניים, דלי)
^אדמה^ (שור, בתולה, גדי)
^מיים^ (סרטן, עקרב, דגים)
מה משמעות החלוקה הזו? הממ... תשובות יתקבלו בברכה.

אז... אם אמרת שאת...

^טלה^ - למעשה אמרת שאת אימפולסיבית, מתרגשת בקלות, אנרגטית, נלחמת בתחנות רוח, חייה בהווה, תמיד ממהרת וחסרת סבלנות.

^שור^ - למעשה אמרת את רגישה, חושנית, בעלת כח רצון חזק, איטית בשינוי הרגלים, הגנתית כלפי אלו שאת אוהבת, אמנותית, חומרנית, שהאסטתיקה חשובה לה ואוהבת לאסוף דברים.

^תאומים^ - למעשה אמרת שאת אנליטית, תקשורתית, תמיד רואה את שני הצדדים של כל דבר, כמו ילדה, סקרנית ורעבה למידע, בעלת ראש פתוח, חובבת שאלות וניתוח ארועים.

^סרטן^ - למעשה אמרת שאת נראית אדישה אך בעלת תפיסה חדה, מהירה ואינסטינקטיבית, בייחוד לגבי אנשים. כמו כן אמרת שאת מזינה, מגינה, נאמנה ואוהבת. פועלת מהלב ולכן מוצאת את עצמך לעיתים קרובות במגננה, ומתכנסת לעצמך בעת צרה.

^אריה^ - למעשה אמרת שאת אצילה, חזקה, תוקפנית. אמרת שאת בטוחה בעצמך, נוטה להניח דברים מראש, בוטה, אוהבת תשומת לב אך רק בתחומים בהם את בטוחה בעצמך ובעלת חוש גאווה מפותח.

^בתולה^ - למעשה אמרת שאת יצירתית, מבחינה בפרטים ובעלת תובנה פנימית, אינטיליגנטית וביקורתית. אמרת שאת מסוכנת וחזקה, וגם שאת נוטה להסתגרות ובעלת מודעות עצמית גבוהה ולכן עדיף גם שהשניה תיזום.

^מאזניים^ - למעשה אמרת שאת לא ממהרת לשום מקום, שלווה, הרמונית ושקשה להתווכח איתך כי למרות שאת מתדיינת על ה-כ-ל, לעיתים רחוקות את נוקטת עמדה וגם מגינה עליה. אלה אם כן זה נוגע לשיפוט האסטתי שלך. גם אמרת שהצדק חשוב לך.

^עקרב^ - למעשה אמרת שאת רגישה, חדת הבחנה - עד כדי יותר מדי - אוהבת הגדרות, אוהבת לדעת עם מי ואיפה את עומדת, אוהבת סקס, אכזרית ונקמנית (אם כי לדעת המקור שלי - מדובר כאן בדעה רווחת שאינה מבוססת). אמרת שאת משתמשת בתוקפנות כהגנה, ושאת בעלת חוש הומור חד וכנה שלעתים משמש לך כאמצעי התקשורת היחיד, ובעלת רגשות עזים ומתפרצים.

^קשת^ - למעשה אמרת שאת אוהבת חופש, בעלת סיבולת גבוהה, תובנה חדה ומדויקת - אבל לא תובנה עצמית. שאינך מעוניינת להיות מובנת, את עסוקה תמיד, קל להשביע את רצונך (למשל בהריגת דרקון) ושאינך מחובבות החיים השקטים. כשאת משועממת את ממציאה אתגרים. אמרת שאת חסרת טאקט או זהירות. שאת מתלהבת, כנה ושורדת. שאת מנצלת את מזלך עד תומו - ויוצאת מזה בזול.

^גדי^ - למעשה אמרת שאת מצליחנית, חומרנית, קונקרטית, בעלת הגיון בריא ורצון לתוצאות פרקטיות. אמרת שאת לא פסימית או אופטימית - רואה דברים בדיוק כמו שהם. שיש לך מחויבות לאמת שיוצרת התנגשויות עם יתר העולם. שאת בוטה לגבי דעתך ורצונך. שאת מזן פותרי הבעיות ושקשה מאד לסנוור אותך. כמו כן אמרת שאת פגיעה ריגשית.

^דלי^ - למעשה אמרת שאת בעלת רגשות עזים ועמוקים אך לוקח זמן רב לעורר רגשות אלו. אמרת שאת בעלת רצון עז לשיפור העולם. שקשה לחזות אותך, שאת אקסצנטרית ובעלת מעברים מהירים וחדים בין צחוק ורצינות.

^דגים^ - למעשה אמרת שאת אצילה ואינטיליגנטית ורואה את העולם דרך משקפיים ורודים - אך מתוך בחירה. אמרת שאת מהווה כתף, בורחת מהמציאות, נאורוטית ובעלת נטייה לברוח לעולם הדימיון. שאת מתפלשת בחושים כדרך לברוח מרגשות.

אז מהיום זכרו - מחפשות סטוץ ושאלו אותכן מה המזל שלכן? תגידו עקרב. או דגים. ממילא בבוקר זה לא ישנה...

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...