הרפתקאותיה של פריסיליה מלכת המדבר. צילום: מתוך הסרט.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

תחפושת מהסרטים

פורים השאיר לכם טעם של עוד? קבלו את עשרת סרטי התחפושות הטובים ביותר בכל הזמנים. מ"פרסיליה מלכת המדבר", דרך "ינטל", "טוטסי", "חמים וטעים" ועד "הדוויג והשארית העצבנית" הבלתי נשכח

פורים אמנם מאחורינו, אבל אם גם אתם נכנסת אל אווירת הקרנבלים, התחפושות, המוזיקה והשמחה, אין שום סיבה שלא להחזיר את כל הכיף הזה אל תוך החיים שלנו. הנה כמה המלצות לסרטים שהם בגדר צפיית חובה, המציעים תחפושות והעמדות פנים, ועושים את זה בצורה נוגעת ומוצלחת במיוחד. 

הרפתקאותיה של פריסיליה מלכת המדבר
מה קורה כששתי דראג-קווינז וטרנסקסואלית אחת מחליטות להעלות הופעה בעיירה נידחת במדבר האוסטרלי? רק הדברים השגרתיים מסע בלתי נשכח באוטובוס וורוד, פגישה עם אשתו לשעבר של אחת מהן ועוד צרות כאלו או אחרות.

למה לראות: בגלל הפסקול שיכול להחזיק בלי שום עזרה מסיבת גייז ממוצעת, בגלל התלבושות הססגוניות עד אימה וכמובן, בגלל המשפט האלמותי Lemonade, here I made.כלוב הציפורים
אתה בעל מועדון דראג מצליח, נשוי באושר לבן זוגך המהמם ואב לבן שזה עתה מגיע לביקור עם ארוסתו והוריה. אתה מתכונן לביקור בהתרגשות גדולה, עד שאתה פתאום מבין שאבי הכלה הוא פוליטיקאי רפובליקני גזען שהיה מעדיף לראות אותך בעציץ ולא ליד שולחן המכובדים. מה תעשה?

למה לראות: כי נתן ליין בתור "האימא הפולנייה", זה משהו שאסור לפספס.מופע האימים של רוקי
ג'נט ובראד מתחתנים ונוסעים לבקר את ד"ר סקוט, המרצה הנערץ שבהרצאותיו הכירו. הם מגיעים לטירה בה הוא גר ונשאבים למסיבת אימים מטורפת הכוללת את ריפרף האלילי, מג'נטה השרלילית, קולומביה הילדותית, ד"ר פרנק נ' פורטר המטורף ויציר כפיו רוקי המסוקס. אילו הן הדמויות, כל קומבינציה מינית כזו או אחרת, סביר שתתרחש.

למה לראות: כי זה קאלט, כי זה מצחיק, כי זה משחרר מינית וההערות מהקהל שוות עוגיה.ינטל
לכל אחד יש חלום שהוא חולם לעצמו, חלום שחולמים לו הוריו. ינטל למדה כל חייה עם אביה, וכשהוא נפטר, היא לא הסכימה לוותר על החלום שליווה אותה לאורך כל חייה להיות תלמיד חכם. היא מתחפשת לבחור ומצטרפת לישיבה, מתגלה כעילוי, מתאהבת בחבר ללימודים וגולת הכותרת מתחתנת עם אהובת החבר, על מנת שהכל "יישאר במשפחה". זה לא סרט מצחיק, הוא אפילו עצוב, אבל משחקי הזהויות בו מדהימים ביופיים.

למה לראות: ברברה סטרייסנד. וכל מילה נוספת מיותרת.ויקטור/ויקטוריה
מעשה בזמרת סופרנו צווחנית שמנסה בכל כוחה להשתלב במועדוני הלילה של פריז, אבל לא מצליחה. איך בסופו של דבר היא כן עושה את זה? היא מתחזה לגבר המופיע בתפקידי נשים. מסובך? לא ממש. מצחיק? עד דמעות.

למה לראות: בגלל ג'ולי אנדרוז בתפקיד ויקטור/ויקטוריה.חמים וטעים
שני מוזיקאים עדים לטבח המוני ונמלטים מהמקום לפני שירצחו על ידי ההמון הזועם. למרבית צערם, המקום היחידי בו הם יכולים למצוא עבודה, ומהר, הוא בתור נגנות בלהקת נשים. תוסיפו לזה גם התאהבות בנגנת אחרת, מעריצה מטורפת ואלפי מצבים מביכים מגדרית, והרי לכם סרט למופת.

למה לראות: בגלל הראשוניות. הסרט יצא לאקרנים בשנת 1959 וסביר להניח שהסבים שלכם ראו אותו. מה שהיום אולי נחשב למקובל ומצחיק, אז היה חדשני ומעורר מחשבה.טוטסי
מה עושה גבר שלא מוצא עבודה? הולך ללשכת האבטלה? לא ולא. מחפש עבודה בתור מנקה רחובות? לא ולא. התשובה על פי טוטסי היא פשוטה מאוד הולך להיות הדמות הנשית המובילה באופרת סבון. כמובן שאף אחד לא יודע שמדובר בגבר, עד שהוא מתאהב בדמות הנשית המקבילה והצרות מתחילות.

למה לראות: כי דסטין הופמן ענק בתפקיד הראשי.מולאן
כשהמדינה נמצאת תחת איום מלחמה (היפותטי, היפותטי), ומישהו שם למעלה החליט לגייס את האבא הזקן, אין ברירה. מולאן תיאלץ להתחפש לגבר צעיר, להתחמק באישון לילה מהבית ולהצטרף לכוחות הלוחמים. היא ודרקון המזל הקטן שלה.

למה לראות: כי זה דיסני, כי זה חמוד, כי זה מראה שנים יכולות (ויותר טוב), וכי הדרקון הקטן הוא אחד היצורים היותר מתוקים שנבראו.ולווט גולדמיין
סרט כאילו-דוקומנטרי על זמר אקסטרווגנטי בשנות השבעים, שמושפע מזמרים מוזרים אף יותר, וגורס שעל המעריצים לצבוע את הציפורניים על מנת להתחבר קצת יותר לצד הנשי שלהם ולנטיותיהם המיניות המתהוות.

למה לראות: בגלל המוזיקה כמובן. וגם הצבעוניות רק מוסיפה.הדוויג והשארית העצבנית
החביב עלי מכולם. הדוויג נולד/ה בתור הנזל בצד המזרחי של ברלין, שם חי/ה את חייו/יה השלווים לצד האם המטורפת. יום אחד פוגש הנזל הצעיר חייל אמריקני שמבטיח לקחת אותו אל האושר, אבל רק אם יעבור ניתוח לשינוי מין. הנזל עובר את הניתוח, אבל תקלה קטנה קרתה בדרך. נשארה לו שארית. והיא עצבנית. הנזל, שעכשיו הוא כבר הדוויג, מטפח כוכב רוק צעיר, שמתאהב בה/ו בורח ממנו/ה והגרוע מכל מעתיק את המוזיקה.

והסוף? אני לא מגלה.

למה לראות: אין למה. פשוט רוצו לראות. סביר להניח שזה הסרט הטוב ביותר שתראו בשנים הקרובות.

מתוך ארכיון GoGay, פורסם במקור ב-17/3/2003.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...