>  > 

מכתב לחברה הכי טובה שלי (לשעבר) / נעמה

קודם כל, אני סטרייטית, אבל המכתב מיועד לחברה הכי טובה שלי (טוב, לשעבר) שיצאה בפני לא מזמן מהארון. המכתב מתאר את כל מה שהרגשתי, ועדיין מרגישה, לגבי מערכת היחסים המבולבלת שלי איתה.

ת'אמת? לא ממש איכפת לי ממך יותר. טוב, רק כשזה מגיע לגיא.

אני בכלל לא יודעת למה אני טורחת לסבול בשבילך, ועוד אחרי שאני רואה שאת לא עושה כלום, אבל פשוט כלום כדי להראות לי שיש לך קמצוץ של חיבה כלפי. לא שאיכפת לי כבר. פעם היינו חברות טובות, היינו מדברות שעות בטלפון, מבלות ביחד, ידעתי שאין הרבה אנשים כמוך בעולם שיכולים להעביר איתי כל כך הרבה זמן שנראה כמו דקות חולפות של הנאה צרופה ושל חוסר יכולת לשים לב כמה מהר הוא עובר לנו, ככה בשקט, בין הידיים.

אני לא הולכת להתפלסף לך על כמה שאני מתגעגעת אליך ושאני עדיין לא יכולה לסבול את המחשבה שדבר יפה כמו הקשר שלנו נרמס, ככה בבום, בלי שארגיש. כן, אני רוצה להתכתב איתך כמו שאת מתכתבת עם גיא. אני רוצה לחלוק איתך חוויות פרטיות שיהיו שייכות רק לנו. בא לי לחזור לימים שבהם היינו ככה, ביחד, חברות טובות, בלי הפחד הזה מצידך מהיום הזה שבו אגלה, סוף סוף, שאת לסבית.

תגידי לי, למה פחדת ממני?! אף פעם לא טרחת לברר מה אני חושבת על אנשים כמוך? האם אי פעם גרמתי לך להרגיש רע בגלל שאת נמשכת לבנות מינך? למה בחרת להסתיר ממני, ועוד לטעון לבסוף שההסתרה נבעה כולה מהפחד שאנטוש אותך, כי יש סיכוי שלא אקבל אותך יותר? מאיפה הגיעה הפראנויה הזו?

כבר בכיתה ח' ידעתי שיש לך משהו להסתיר ממני. היו רגעים שבהם ידעתי שיש שם משהו, איזה סוד שאת מעדיפה לשמור לעצמך, לא לחלוק איתי עכשיו. לא נפגעתי מהמחשבה שאת משתפת מישהו אחר, אבל אותי לא. ניסיתי תמיד להבין ממה נבע הריחוק הזה. וכמה שניסיתי להתקרב את התרחקת. שמרת על מרחב גדול, עצום, בלתי ניתן לשליטה שהלך ונהיה מפלצתי בשבילי. בתחילת התיכון אמרת שגיא הוא החבר הכי טוב שלך. ניסיתי להדחיק בכוח את העובדה שזה בין הדברים הפוגעים ביותר שאמרו לי אי פעם, שרציתי לצרוח עליך באותו הרגע על כך שאת לא מחשיבה אותי יותר כהחברה הכי טובה, שקשה לך להתקרב אלי, ושאת מודה בקול רם שאת באמת לא קרובה אלי יותר. הקשר הזה הפך לאובססיבי מצידי. "עקבתי" אחרי כל תוכנית שלך עם גיא, ניסיתי להתקרב בכוח, לראות, לגשש, לחפש יותר חזק איפה אני יכולה לשנות אותך. כל כך קינאתי בו. אין לך מושג כמה רציתי להרוג את שניכם בכל פעם שביקשתם ממני לצאת רגע, כי אתם רוצים לדבר לבד. אני הגורם הזר, אסור לי לשמוע את הסוד הגדול. לא ידעת איך להסביר לי למה זה כל כך קשה לך להיות "החברה הכי טובה" של בת. אמרת שרק ! עם בן את מרגישה חופשיה לדבר על דברים שקשה לך לדבר ליד בנות. ואני לא הבנתי. לא הבנתי את ההבדל שביני לבינו, לא ידעתי שאת מפחדת ממני ומהתגובות שלי.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...