> 

אנשי השנה: תקשורת

שלנו ובשבילנו, התקשורת הקהילתית לא נחה השנה. לפניכם המועמדים לתואר "אנשי השנה בתקשורת" - אלי שרון ("הקשת"), ערן סיקורל ("החוג לגאווה"), גדי ששון ("הזמן הוורוד"), יוענה גונן וקארין לוי ("אנה פרנQ") ומנחם שיזף ("גאים באוויר")

אלי שרון - "הקשת"

עיתון "הקשת" הוקם לפני כשנה וחצי על ידי מנחם שיזף (יו"ר האגודה לשעבר) והזוג אלי ויניב שרון. העיתון עסק בניגוח פעילותה של האגודה בעיקר, אך גם של גופים אחרים בקהילה. העיתון הכיל כתבות, ידיעות חדשותיות וטורים.
בין הטורים ניתן היה למצוא את טור הנוער של אביב נטר והטור של איתי פנקס (שהיה יו"ר האגודה), טור אישי של מיכל עדן, שבי גטניו וערן לב. אחד הטורים עסק בציטוט שיחות מערוצי גייז ב-MIRC, תוכנת צ'טים.
עיתון "הקשת" שבר טאבו בתקשורת ההומו-לסבית הישראלית. הוא היה הראשון שכלל במסגרתו מדור רכילות - "פייגלע".

ערן סיקורל - "החוג לגאווה"

"החוג לגאווה" היא תכנית הומו-לסבית המשודרת ברדיו "הר הצופים", תחנת הרדיו האזורית של "קול ישראל" בירושלים. אחד המאפיינים המרכזיים בתכנית זו הוא, כי לאנשים אשר מעלים תכנית זו אין כל נסיון רדיופוני או תקשורתי קודם. כיום מנחים אותה אורן טיר וצילה לוי. ערן סיקורל שהנחה את התכנית לאורך זמן, מכין היום את חדשות החוץ ברשת ב' של "קול ישראל".
בין הפינות המפורסמות בתכנית הייתה פינת האירוויזיון השבועית של אריק אלפר - תחקיר על הקשר בין הומואים לאירוויזיון. בתכנית יש גם פינת בילויים, ראיונות, כתבות על עניינים גאים - בשיתוף תכניות רדיו הומו-לסביות מרחבי העולם, ואף מבזק חדשות הומו-לסבי בערבית.

גדי ששון - "הזמן הורוד"

העיתון של אגודת ההומואים, הלסביות, הבי והטרנס. העיתון יוצא לאור אחת לחודש, ומכיל בתוכו טורים, כתבות ופרוייקטים בתחומים שונים, מדור תגובות, חדשות, מידע על פעילות האגודה ועל פעילויות שונות נוספות.
אחד הטורים המפורסמים של העיתון הוא "מיטה בינלאומית" של אבנר ברנהיימר. במשך חודשים ארוכים סיפר ברנהיימר בטור זה על מעלליו שלו ושל בעלו בלוס אנג'לס. כאשר חיו בארץ או קפצו לחופשות מולדת נקרא הטור "מיטה זוגית". אחד הפרוייקטים הגדולים של העיתון הוא תחרות "גבר השנה" (הנערכת בימים אלה ממש).

קארין לוי, יוענה גונן - "אנה פרנQ"

"אנה פרנQ" הוא "זינ" שהגו יוענה גונן וקארין לוי, והן גם משמשות כעורכות ומוציאות לאור שלו. זהו עיתון אלטרנטיבי מכל היבטיו - הן בתכניו הלסביים והאוונגרדיים והן בעיצובו ומראהו הכללי, המכיל טקסט רב, איורים, קומיקס ותמונות של עירום פמיניסטי-קווירי.
גונן ולוי, שתי פעילות לסביות, הקימו עיתון ללסביות וקווירים אחרים, ואכן, בעבר התפרסמו בו, לצד התכנים הלסביים, גם תכנים טרנסג'נדרים והומוסקסואליים.
כיאה ל"זינ", העיתון מביע רעיונות רדיקאליים. במקרה זה, העיסוק הוא בנושאי זכויות אדם ואזרח.

מנחם שיזף - "גאים באוויר"

תכנית הרדיו של הקהילה, המשודרת בפריסה הארצית הרחבה ביותר. ניתן לשמוע אותה ב"רדיוס" וב"רדיו לב המדינה" (מחדרה עד גדרה). לאורך ימיה עברה התכנית תהפוכות, שינויים וחידושים. התכנית החלה עם מוסיקה של שירי ארץ ישראל וחווה אלברשטיין ביידיש וכיום ניתן לשמוע בה מוסיקה הכוללת את מיטב הלהיטים.
בין המשתתפים בתכנית, ניתן לציין את מנחה התכנית אלי שרון ואת הדראגולות. אחד המשתתפים המרכזיים בתכנית הוא מנחם שיזף, שתקף מעל במה זו את האגודה ופעולותיה. השנה קוצצה התכנית משעתיים לשעה.
התכנית הפכה גם לבימה, אותה ניצלו פוליטיקאים ממפלגות שונות. דרך תכנית זו פנו אל הקהילה ההומו-לסבית, כדי שזו תתמוך בהם במערכת הבחירות.


כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...