עוד בחדשות ודעות
 >  > 

יום הגאווה של הטרנסג'נדרים

אחר הצהריים, גן העצמאות. הפעילות ה"חברתית" העניפה המקובלת בגן במשך כל שעות היום נדומה לזמן מה לטובת אירוע חגיגי ורב משתתפים - וויגסטוק, "יום הגאווה של הטרנסג'נדרים"

ראשית , אני חייב לציין שלא היה משהו ממש מסעיר , חדשני או מהפכני באירוע , שבמיוחד בשבילו היה שווה לחכות חמש שעות בשמש באמצע היום. הריטואל היה די קבוע : דראג , אמנים , דוכנים , התרמות וזהו. למרות האמור לעיל , ולמרות שאישית אני לא ממש מתחבר לתרבות הדראג - האירוע היה נחמד , צבעוני ומאורגן היטב. הופעות הדראג הבולטות היו : הדראגולות / בצוע השיר ווג של מדונה עם כתר בומבסטי ומיוחד / בצוע תיאטרלי ויפה לשיר בליב . (שר במקור) המון בדיחות באירוע היו מתאימות למתנ"ס קהילתי , והיה עדיף כלום מכמעט. חוץ מקטע החיקוי והירידות על אמני ישראל , הקהל היה אדיש רוב הזמן לבדיחות במשך כל המופע , ובכלל - הקהל נראה עייף ואדיש וחלק מהאנשים התהלכו שם כאילו הם מינימום דודי בלסר. מערכון החיקוי של יעל דיין היה מביך , מה גם שלרדת עליה זה גול עצמי.

הופעות האמנים ה"אמיתיים" היו דווקא שוות ביותר : נורית גלרון המעולה שרה שלושה שירים כולל השיר החדש "אתה הולך לישון מוקדם" בדואט עם לאה שבת שכתבה את השיר , אייל שחר ועדנה לב התקמצנו ושרו רק שיר אחד (כל אחד) , גלי עטרי בצעה מחרוזת משיריה , צביקה פיק שר את הסחורה הרגילה שלו , ודיג'י צ'ופי נסה לנענע קצת את הקהל (בהצלחה מצומצמת). כמחווה לעפרה חזה , הוכן ריקוד מיוחד ע"י עידו תדמור , ובנוסף בצלאל אלוני נתן את האות להפרחת עשרות בלונים לזכרה ולמען המאבק באיידס.

הכלכלה הורודה בלטה ובגדול: IOL הניפו עפיפון באוויר ושיחדו אנשים עם מגבות שלהם , חברת הלווינים yes קעקעו אנשים בלוגו שלהם (!), עיתונים חולקו שם בכמויות (הארץ , שוטטות, רייטינג ) , ועשרות הזמנות למסיבות ואירועים חולקו - אפשר לחשוב שכל היום והלילה אנחנו משתובבים. (חלק מהקוראים בטח ירימו גבה בתמיהה וישאלו : "מה לא ככה?").

בקהל נצפו: אמיר קמינר (בכובע אמבטיה צבעוני מעוטר בפרפרים) מנחם שיזף (לבוש בחליפה משנות ה-50) הזמר אדם (בגופיה אפורה דקיקה) הנער הפוחז שרון מאתר המצלמות באינטרנט (לבוש בשמלה כתומה מעור, ופירסינג לרוב). הדוכנים שדדו את האנשים לאור היום (פחית דיאט קולה=10 שקלים!!!) , אבל אם כל הכסף נתרם למאבק חשוב למלחמה באיידס אז "אם תרמנו ולו במעט לו יהא זה שכרינו". את האירוע סגרה גילה גולדשטיין ב"הדלקת" נרות שבת. חג שמח כל השנה!

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...