עוד במידע מערכתי

מדוע כדאי לפרסם לקהילה הגאה בישראל?

חברות ענק, כמו יצרנית הרכב "פורד", חברות אופנה ואפילו "איקאה", משקיעות מדי שנה מיליארדי דולרים בפרסום מפולח לקהילה הגאה. עכשיו גם אתם יכולים בזכות כלי הפרסום של פורטל GoGay

בארצות-הברית ובאירופה הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים (להט"ב) מהווים מקור הכנסות לא מבוטל לעשרות אלפי עסקים קטנים וגדולים - מלונות, חנויות ספרים, מוסיקה, בגדים, פאבים, דיסקוטקים, בתי קפה, עיתונים - ובעצם מה לא. המושג הרשמי, "כלכלה וורודה", מתייחס לשוק הלהט"ב כיעד משמעותי במאמצי השיווק והפרסום של חברות רבות.

חברות ענק, כמו יצרנית הרכב "פורד", חברות אופנה ואפילו "איקאה", משקיעות מדי שנה מיליארדי דולרים בפרסום מפולח לקהילה הגאה. מה גורם לחברות "מיינסטרימיות" לחלוטין לפנות לקהל הגייז?

הכל בגלל ה-DINKS - Dual Income, No Kids - המתייחס לתאים משפחתיים שבהם שתי משכורות, ללא ילדים. לזוגות הומואים ולסביות ולסינגלים ללא ילדים יש יותר כסף פנוי - ודפוסי צריכה השונים באופן משמעותי מאלו של סטרייטים. בילויים ותרבות, לייף-סטייל ופנאי מפותח הם חלק מסגנון החיים הלהט"בי. מחקרים חדשים יותר, שנערכו בשנים האחרונות, אף הראו שהומואים ולסביות מרוויחים יותר מהטרוסקסואלים - ללא קשר למצבם המשפחתי. עובדה זו רק חיזקה את היחס לגייז כפלח שוק משמעותי ורציני. ממצאים אלו התגלו בארה"ב, אך גם בבריטניה, ובמדינות נוספות אחרות.

אחד התחומים החמים בכל הקשור לפרסום ייעודי להומואים ולסביות הוא התיירות והנופש. מחקרים רבים מראים שתיירים גאים מוציאים יותר כסף, מטיילים יותר בעולם ומעדיפים בילויים באתרי נופש המציעים אטרקציות קהילתיות. אתרי נופש שבחרו לפנות במישרין לגייז - הרוויחו יותר. המגמה הגיעה גם לישראל, ומעוררת את סקרונתם של גופים עסקיים וממשלתיים, ולאחרונה אף החלו פעולות רשמיות של משרד התיירות והחוץ לעידוד תיירות גאה לישראל.

הקמפיינים הפרסומיים הכוללים מסרים המיועדים לקהילת הלהט"ב זוכים להיענות רבה. הומואים ולסביות מושפעים יותר מפרסומות, ומחפשים אחר ה"אישור" הממסדי הבא לידי ביטוי בקמפיינים פרו-הומואיים.

הבום הגדול ב-2001
כוחה המשמעותי של קהילת הלהט"ב התגלה במחקר שפורסם ב-2001 בארצות-הברית. זה היה המחקר המקיף ביותר שנערך עד לאותה תקופה, בכל הקשור לדפוסי צריכה של הומואים ולסביות. במחקר, שבדק 6,000 זוגות חד-מיניים, התברר הכוח הכלכלי העצום של ההומואים והלסביות האמריקנים.

המחקר מגלה כי ההכנסה הממוצעת לבית של זוג הומו-לסבי נמצאת במגמת עלייה קבועה, ועמדה ב-2001 על כ- 65,000 דולר לשנה - הרבה יותר מאשר בית הטרוסקסואלי. ג'פרי גרבר, מייסד המחקר, אומר כי "תמיד הנחנו כי הצרכן ההומוסקסואל הוא גוף שיש להכיר בו, אבל היה חסר לנו המדד להוכיח זאת. יש להתחשב בקהילה ההומו-לסבית כצרכנים פוטנציאליים, ומטרת הסקר היא להפוך את המידע זה זמין למפרסמים."

פרופסור איימי פלקנר מאוניברסיטת סירקאס, ניו יורק, הסבירה את ההצלחה. "מספר חברות שהיו חלוצות בתחום הפרסום לקהילה ההומו-לסבית כבר נהנות מההצלחה ומעליה במכירות", אמרה. "פרסום שמכוון לקהילה "יוצא מהארון" אל הזרם המרכזי בפרסום. זוגות הומוסקסואלים שחולקים הכנסה משותפת, במקרים רבים ללא ילדים (רק ל- 13% מהזוגות ההומוסקסואלים יש ילדים מתחת לגיל 18 שגרים בבית), סביר להניח שימצאו עצמם מחוזרים על ידי יותר ויותר חברות ומפרסמים שינסו לפתוח או להרחיב שוק חדש וייעודי זה על ידי הצגת עצמן כ- Gay Friendly."

גם אתם יכולים!

בישראל של היום, מאות אלפי הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים חיים מחוץ לארון. כעת, אתם יכולים לפנות לקהילה במישרין באמצעות GoGay - קבוצת התקשורת הגאה, שנוסדה כבר ב-1999. הכלכלה הוורודה היא העבודה היומיומית שלנו - וצוות המסחר שלנו ישמח לעמוד לרשותכם במידע נוסף.

נישות חדשות ומיוחדות, רק ב-GoGay

בניגוד לאמצעי מדיה אחרים, אנחנו ב-GoGay מקדמים את הכלכלה הוורודה מאז שנת 1999, ופיתחנו עם השנים מומחיות והבנה חסרי-תקדים בפנייה להומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. הידע והניסיון שלנו עומדים לשירותם של המפרסמים אצלנו ועוזרים להם לבנות קמפיינים מיוחדים במינם, תרתי-משמע.

אנו ממליצים לפנות לקהלים חדשים וכדאיים בתוך הקהילה הגאה עצמה, דוגמת:
- זוגות חד-מיניים המעוניינים להינשא ולהקים משפחה
- זוגות המקיימים יחסים משפחתיים ומגדלים יחד ילדים במודלים שונים
- רווקים ורווקות מהקהילה המחפשים מערכות יחסים רציניות
- הומואים ולסביות מעל גיל 40
- הומואים ולסביות בגיל השלישי

נישות לא מטופלות

מחלקת המחקר של GoGay זיהתה מספר נישות לא מטופלות בקהילה, ומעודדת עסקים לפנות לנישות אלו. הפרסום לקהלי יעד אלו ניתן בהנחה משמעותית, ובשיתוף פעולה הדוק עם צוות האתר. זאת לצורך גיבוש שירותים החסרים היום מאוד ובכלל זה:

- שירותים רפואיים ללהט"בים מבוגרים
- שירותים סוציואליים ופסיכולוגיים מוזלים לקהילה הגאה
- שירותי ייעוץ משפטי במחירים נוחים בתחומי משפחה, הורות וכספים
- ייעוץ כלכלי ופנסיוני
- שירותי ייעוץ ותמיכה לנשאי איידס להט"בים
- שיירות ייעוץ ותמיכה ללהט"בים עם צרכים מיוחדים

 

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...