הגולשים המשפיעים

היתה סיבה לכתוב דווקא כאן - הקהילתיות.

C-cyclist, 21/8/13 17:30

צריך לשפוט את היומנים / בלוגים לפי מצבם ב2009-10, לפני שהאתר בכללותו נכנס לקיפאון. היו עשרות אנשים שכתבו, היתה קריאה מצליבה בין כותבים, היתה אולי הידיעה שהבלוגים פה לא יהפכו לוויראליים ולא "יזכו" לקוראים ממחוץ לקהילה הגאה, והיו כאן בלוגים מעניינים מאד כמו זה של האחראית על מדור היומנים - טיג'י, ויומן ההמשך של אשתה.

יתכן שהרייטינג הגבוה של אתר הסיפורים נובע מכך שגם אחרי ההקפאה אין להם תאריך מסויים וניתן לקרוא אותם גם בדיעבד, בעוד היומנים היו מעניינים פחות ככל שעבר זמן מאז שנכתבו. אם יש לך נתוני רייטינג לגבי מצב היומנים בשנים האחרונות לפני הקפאת האתר - אולי עדיף לשפוט את המדור לאור הנתונים האלו של יומנים חיים ומתעדכנים.

אישית התעלמתי לחלוטין מהמדור הזה עד שכמה פרקי יומנים הגיעו למעמד כתבה בדף הראשי ב2007 בערך.

כמובן שיש פלטפורמות מתקדמות יותר, וכמובן שמתן מקום לתמונות זו בעיה מבחינת איכסון ולכן אי אפשר להתקדם בכיוון הזה, אבל היה אפשר לכלול ביומנים פה לינקים ואפילו יוטיוב כך שזה לא כל-כך הגביל וממילא הכותבים לא רצו את כל הטכנולוגיה המצלצלת הזו אלא מקום לכתוב.

ומה היה הייחוד של גוגיי בתור מקום לכתוב יומן? הקהילתיות. הידיעה שזה מקום חצי פרטי חצי ציבורי שרק גולשים מהקהילה מגיעים אליו. הידיעה שבניגוד לאתרי בלוגים גדולים מדובר פה רק בתת-מדור של האתר ולכן מי שיבוא אכן יתעניין. כותבים רבים שיתפו את תקופת הגילוי העצמי שלהם, תקופה לא קלה שאת הקוראים והמגיבים לה עדיף למצא בקרב הקהילה כי אלו יהיו קוראים ומגיבים סימפטיים יותר. יתכן שכמנהל האתר לא נוח לך להחזיק "מגירה" שאיננה שואפת להיות גדולה כל-כך, אך זה היה מקומו של מדור היומנים בגוגיי - מגירה גאה משותפת בעברית.

באשר לצד הטכני של היומנים עצמם: לפני 3-4 שנים נמחקו כל התגובות במערכת, אך ניתן היה להוסיף תגובות חדשות אחרי תאריך המחיקה. אחרי הקפאת היומנים התגובות נותרו. אני מקווה שעם הסרת היומנים מהרשת התגובות עדיין קיימות.

באשר להסרה: כאשר היו בפורומים הודעות על חידוש האתר בדקתי את אתר היומנים לראום אם הוא קם לתחייה או לא. הדף הראשי בו היה אותו הדף שהיה מאז ההקפאה בסוף 2011. לא היתה שם הודעה על הסרה.

לשאלת הגיבוי / העברה: באיזה סוג של פורמט תוכלו להעביר את היומנים המגובים? האם זה יהיה HTML, קבצי טקסט, או מה? אם ההחלטה שלא להחזיק מדור יומנים היא סופית - האם יש דרך בה תוכלו להעביר את היומנים לאתר אחר כיומנים חיים (תוך יידוע הכותבים שיש אפשרות לכך ? )

אישית נהניתי מכתיבת היומן שלי כי היה לאיפה לספר או לרטון על הדברים הקטנוניים יותר. החיים שלי די מחזוריים - אנגליה בקיץ, ספרד בחורף, ודי מסודרים. היה טוב לכתוב אותו בשפה שרוב חברי פה ובעלי אינם מדברים, אך גם במקום שחברי דוברי העברית שאינם מהקהילה לא בהכרח יגיעו אליו - אותה "מגירה" עליה כבר פירטתי. מהסיבה הזו לא חידשתי את הבלוג במקום אחר.C-cyclist
➲ ההודעה הנוכחית
21/8/13 17:30
אליוסטרציה
1/9/13 19:25
תגובה? (ל"ת)
אליזבת
2/10/13 14:49
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...